Чим відрізняється ГВЛ від ГКЛ

Останнім часом на ринку будівельних технологій все більше уваги приділяють так званим «сухим» методам будівництва. Це значно скорочує терміни виконання робіт, зменшуючи кількість технологічних операцій і виключаючи необхідність сушіння матеріалу. Серед найпоширеніших матеріалів, використовуваних зараз в будівництві, можна відзначити ГКЛ і ГВЛ. Багато про них чули, але мало хто знає, чим вони відрізняються. А відмінність це істотне.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

ГКЛ є гіпсокартонні листи, що мають в своєму складі сердечник, виготовлений з гіпсу. При цьому всі кромки його, крім торцевої частини, облицьовані картоном. З цих основних складових і складається назва матеріалу. Для додання матеріалу достатньої міцності в використовуваний гіпс додають сполучні компоненти. Сам картон, який являє собою гарну основу для подальшого нанесення будь-яких оздоблювальних матеріалів, має хороше зчеплення з гіпсом завдяки спеціальним клейовим добавкам. Використовується гіпсокартон для обробки стін і стелі, а також для виготовлення міжкімнатних перегородок.

Чим відрізняється ГВЛ від ГКЛ

гіпсокартонний лист

ГВЛ — гіпсоволокнисті лист, який представляє собою однорідний матеріал, який використовується в будівництві. Основною особливістю його є висока міцність матеріалу. Це пов'язано з технологією його виробництва. Використовуваний для цього метод сухого пресування дозволяє отримати дуже міцну структуру, що зумовило широке застосування ГВЛ при влаштуванні конструкцій, що піддаються в процесі експлуатації ударним та інших механічних впливів. Матеріал дуже затребуваний при виготовленні сухих стяжок.

 Чим відрізняється ГВЛ від ГКЛ

гіпсоволокнисті лист

Порівняння

Як ви встигли помітити, обидва розглянутих матеріалу становлять великий інтерес. Дуже важко іноді навіть професіоналам вибрати, який з них краще. Все буде залежати від конкретного завдання, яку матеріал буде покликаний виконувати. Деякі відмінні риси можна звести в таблицю.

< td> висока

Критерії для порівняння ГКЛ ГВЛ
Твердість м'який матеріал твердий матеріал
Обробка добре ріжеться і згинається менш пластичний
Пожежостійкість низька висока ступінь захисту
Вартість низька

Основні відмінності гіпсокартону і гипсоволокна кроятся в технології їх виробництва. Якщо лист гіпсокартону виходить шляхом пресування гіпсу з наклеюванням картону, то у випадку з гіпсоволокно все відбувається дещо інакше: гіпс в даному випадку армується целюлозою, яка виходить за допомогою подрібнення макулатури. Ця подрібнена макулатура попередньо змішується з гіпсом, який має спеціальні добавки, а після цього пресується.

Підсумком такого процесу ставати підвищена міцність ГВЛ на відміну від ГКЛ, а також підвищені пожежостійкі властивості, що високо цінується як в цивільному, так і в промисловому будівництві. Що стосується гіпсокартону, то він представляє особливий інтерес для вирівнювання стін перед наступним нанесенням оздоблювальних матеріалів. Матеріал більш гладкий і не вимагає додаткової обробки.

Висновки TheDifference.ru

  1. ГКЛ є дуже затребуваним матеріалом, так як він легко ріжеться і піддається вигинів, що особливо цінується при оформленні підвісних стель і інших елементів дизайну;
  2. ГВЛ має високу пожежостійкість, що дозволяє його широко використовувати в виробничих цехах;
  3. ГВЛ є більш стійким матеріалом , який використовується для монтажу перегородок;
  4. Гіпсокартон — більш дешевий матеріал.