Чим відрізняється водій від шофера

На всьому пострадянському просторі російськомовне населення в розмовній мові до цих пір нерідко вживає термін «шофер». Всі знають, що «шофер» і «водій» — однакові поняття. При цьому з «водієм» все ясно — слово походить від дієслова «водити». А як бути зі словом «шофер»? Звідки воно взялося і чим відрізняється від «водія»?

Визначення

Водій — це загальне поняття, що означає будь-яку людину , керуючого будь-яким транспортним засобом. Також водієм називають особу, яка перебуває в транспортному засобі і навчає водінню.

Шофер — більш вузьке визначення, частіше вживається для позначення приналежності людини до професії.

Порівняння

Термін «шофер» має французьке коріння (фр. Chauffeur — «кочегар», «опалювач»). Було введено в ужиток в Росії з тих пір, як з'явилися саморушні візки з парової силовою установкою. В якості палива для них використовувалися дрова і вугілля.

Чим відрізняється водій від шофера

Поняття «шофер» було популярно в радянські роки, але з плином часу термін «водій» став його витісняти. В даний час слово «водій» широко уживана як в розмовній мові, так і в офіційних документах. Так, в ПДД дається докладне визначення того, хто є водієм, а слово «шофер» на офіційному рівні вже не використовується.

Історично склалося, що шофером прийнято називати людину, професія якого безпосередньо пов'язана з водінням транспортних засобів, тобто фахівця.

«Водій» — більш загальне поняття, що охоплює всіх людей, які керують транспортом, найчастіше автомобілями.

Висновки TheDifference.ru

  1. Водій — будь-яка людина, керуючий транспортним засобом або знаходиться в ньому під час навчання їзді.
  2. шофер — професіонал, діяльність якого пов'язана з управлінням транспортом.
  3. Термін «шофер» походить від французького слова, в перекладі означає «опалювач», «кочегар».
  4. Поняття «шофер» частіше вживається стосовно професії, а «водій» — до будь-якій людині, яка має посвідчення водія або керуючому видом транспорту ( найчастіше — автомобілем).
  5. У радянську епоху частіше вживався термін «шофер», ніж «водій», зараз — навпаки.
  6. Поняття «водій» витісняє слово «шофер», яке поступово стає маловживаних, архаїзмом (застарілим).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *