Чим відрізняється варіатор від автомата

Більшість автолюбителів при виборі машини знають, що саме їм потрібно, — автоматична коробка передач або ж механіка. А ось вибір між автоматикою і варіатором часто викликає утруднення. Непідготовленому автолюбителю важко розібратися в цьому питанні. Адже ці абсолютно різні за будовою і принципом роботи механізми мають однакову функцію — перемикання передач. Так в чому ж відмінність автомата і варіатора, яка трансмісія краще?

Конструкційні характеристики

Автомат складається з двох основних елементів — редуктора і гідротрансформатора. Гідротрансформатор в коробці-автоматі виконує функцію зчеплення і відповідає за перемикання передач. Редуктор коробки-автомата містить в постійному зачепленні всі пари шестерень, що дозволяє отримати один закінчений механізм, який має відразу кілька ступенів.

Чим відрізняється варіатор від автомата

Варіатор — це механізм, що працює без перемикання передач, в якому передавальне число передається двома конусними шкивами (веденим і провідним), розташованими один проти одного і стягнутими металевим трапецієподібним ременем або ланцюгами.

Експлуатаційні характеристики

Автомат значно збільшує комфортність водіння транспортного засобу. Відсутність необхідності перемикання передачі дозволяє водієві зосередитися безпосередньо на керуванні автомобілем, що особливо актуально при водінні в місті. Автомат плавно перемикає швидкості, оберігаючи двигун від перевантажень, що значно зменшує його знос.

Але при цьому АКПП через втрати в трансформаторі відрізняється низьким ККД, що проявляється підвищеною витратою палива. Іншим недоліком автомата є гірші динамічні показники, ніж у машин з варіатором.

Варіатором керує комп'ютер, який аналізує умови руху автомобіля і підбирає оптимальне передавальне відношення, завдяки чому робота двигуна відбувається в щадному режимі. Розгін з місця автомобіля з варіатором відбувається плавно і без ривків. Перемикання швидкостей в процесі руху відбувається так само непомітно, що проявляється повною відсутністю поштовхів.

Варіатори розташовують великим числом передач, що дозволяє двигуну працювати в вигідному режимі, тому автомобілі з варіаторами відрізняються високою економічністю, що поєднується з не менш пристойної динамікою .

Варіатор і автомат відрізняються складністю в ремонті. Ремонт варіатора випливає в досить круглу суму. Його обслуговуванням і ремонтом займаються тільки офіційні дилери, що також дорого. Автомат в цьому виграє: він більш вивчений, тому ремонт його можна зробити швидше.

Варіатор вимагає спеціального масла, причому кожен чітко визначеного. Ця умова повинна дотримуватися надзвичайно точно, в іншому випадку може статися поломка механізму. Зате трансмісійного масла в автоматі має бути більше, ніж в вариаторе, і міняти його потрібно частіше.

Висновки TheDifference.ru

  1. АКПП не дає машині такої стрімкої динаміки, як варіатор.
  2. Автомат має набагато більший витрата палива, ніж варіатор.
  3. Автомат вимагає більший обсяг трансмісійного масла, заміна масла повинна відбуватися частіше, ніж у варіатора.
  4. Ремонт автомата дорогою, але зробити його набагато швидше, ніж варіатора, конструкційні особливості якого вимагає високого професіоналізму.
  5. Основний компонент автомата — гідротрансформатор, який виконує функцію перемикання швидкостей, варіатор працює без перемикання передач. Він плавно змінює передавальне число.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *