Чим відрізняється бухгалтер від економіста

Робота з грошима завжди приносить солідний прибуток, і професії економіста і бухгалтера, незважаючи на відносну складність, цінуються досить високо. Для багатьох людей вони є синонімами, але це в корені невірно. Бухгалтер і економіст володіють різною компетенцією, і в їхньому віданні перебуває широке коло питань, багато в чому між собою перетинаються. Розуміння різниці між даними професіями особливо важливо для майбутніх студентів, які вибирають свою подальшу долю.

Бухгалтер — це фахівець, який займається бухгалтерським обліком на підприємстві, відстежує рух грошових коштів, звітує перед державними органами, нараховує зарплату, завідує активами фірми. До його компетенції належить сплата податків, підготовка звітності, відстеження грошових потоків. Ключове питання для бухгалтера — своєчасне погашення дебіторської та кредиторської заборгованості, від чого залежить фінансове благополуччя організації.

Економіст — це фахівець, який здійснює планування і управління господарсько-виробничою діяльністю підприємства. До його обов'язків належить складання планів по підвищенню рентабельності та ефективності компанії, раціональне використання ресурсів підприємства. Крім того, саме економіст займається плануванням бюджету та контролем його виконання.

Порівняння

Отже, бухгалтер — це стратег, який працює з оглядкою на законодавство і практику, намагається залишити якомога більше грошей на рахунку компанії і як можна менше перевести партнерам і контрагентам. Економіст відчуває себе вільніше в прийнятті рішень і не настільки жорстко прив'язаний до права. Бухгалтерами називають тільки профільних фахівців, які трудяться на підприємстві. Для такої роботи потрібно профільну вищу освіту, високий рівень знань.

Економісти також можуть бути вченими, теоретиками, а не тільки практиками. При цьому багато хто з них ніде не вчилися або отримали лише початкову освіту: Генрі Форд, Давид Рікардо, Майкл Делл. Якщо економісти працюють на підприємстві, то це завжди штатні фахівці, що володіють доступом до великої кількості стратегічно важливої ​​інформації.

 чим відрізняється бухгалтер від економіста

При цьому бухгалтер завжди ходить «по лезу бритви», адже неправильне ведення обліку обіцяє компанії збитки, а порушення податкового законодавства — адміністративну і кримінальну відповідальність. Економіст будує розрахунки на основі власних умовиводів і теорій, якщо компанія не вклалася в бюджет, а проведені заходу не позначилися на ефективності, то фахівець може отримати лише дисциплінарне покарання. Варто зауважити, що різниця між даними професіями серйозно залежить від конкретних умов праці та краще пізнається на практиці.

Висновки TheDifference.ru

  1. Поняття. Якщо бухгалтер позначає саме професію, то до економістів відносяться не тільки практики, але і теоретики.
  2. Компетенція. Ключові функції бухгалтера обертаються навколо обліку фінансових коштів підприємства. Економіст займається плануванням фінансово-господарської діяльності, бюджетуванням, а також іншими питаннями.
  3. Пристрій. Економісти на підприємстві можуть бути тільки штатними, в той час як бухгалтери залучаються і в якості аутсорсеров.
  4. Відповідальність. За порушення податкового законодавства, яке відноситься до ведення бухгалтера, передбачена відповідальність. За неправильні розрахунки економіста можуть залучити лише до дисциплінарної відповідальності.