Чим відрізняється бренд від товару

Майже всім любителям шопінгу знайомі слова «бренд» і «товар». Що вони означають?

Визначення

Під « брендом » традиційно прийнято розуміти фірму-виробника будь-якого товару або постачальника сервісу, офіційно зареєстрували — в державних чи інших спеціалізованих організаціях — якийсь товарний знак або торговельну марку. Але існують і інші трактування терміна, про який йде мова. Наприклад, є такий вислів, як «персональний бренд». Як нього може розглядатися людина, яка отримала певну популярність в силу таланту в творчості, в бізнесі або в громадській діяльності.

Чим відрізняється бренд від товару

Термін, про який йде мова, зазвичай асоціюється з «розкрученим» бізнесом, популярністю, престижністю. Але не буде помилкою називати «брендом» абсолютно будь-яку фірму, яка зареєструвала свій товарний знак. Бренд цілком може бути і нерозкрученим. Головне — щоб його власник захотів себе певним чином позиціонувати. Але винятком з цього правила буде «персональний» бренд. Він не утворюється просто так, його треба заслужити своєю суспільною роллю.

Товар — це будь-яка продається в магазині річ. Він може мати і цифрову форму: наприклад, дистрибутив операційної системи, MP3-файл, платне мобільний додаток також будуть товаром. У деяких випадках цей термін може бути застосований і щодо послуг — наприклад, якщо вони продаються у вигляді підписки або абонемента.

Чим відрізняється бренд від товару

Порівняння

Головна відмінність бренду від товару в тому, що перший термін позначає виробника або постачальника речі, другий — саму річ. Тому не можна сказати «я купив бренд», у нього немає ціни. Якщо, звичайно, мова не йде про покупку цілої компанії — в цьому випадку, безумовно, так, такий вислів вживано. Але найчастіше говорять «я купив товар такого-то бренду». Також допустимо вираз «мені подобається такий-то бренд», і це буде означати, що людині будуть симпатичні, швидше за все, також і ті товари, які під відповідною торговельною маркою випускаються.

З'ясувавши, в чому різниця між брендом і товаром, спробуємо відобразити складові її критерії в таблиці.

Таблиця

Бренд Товар
Що спільного між ними
Товари виробляються і продаються брендами
У чому різниця між ними
Бренд — це фірма або людина (якщо мова йде про «персональному бренд») Товар — це річ (іноді послуга в потрібному форматі — абонентському, по підписці), вироблена і продається брендом
Не має ціни (якщо мова не йде про ринкову вартість компанії, яку будь-хто має намір купити) має ціну