Чим відрізняється бренд від марки

Інформаційний простір складається з брендів, якими можна назвати будь-який відомий товар, персону, продукт. Дане поняття часто ототожнюється з категорією «марка», що позначає конкретний вид об'єкту, що продається. У чому різниця між зазначеними категоріями і наскільки вона важлива?

Визначення

Бренд — комплексний об'єкт, що позначає концептуальну єдність всіх доданків торгової марки, яку просуває на ринку. До його складу входять як чисто візуальні атрибути (логотип, фірмовий стиль, емблема), так і інформаційні компоненти (легенда, імідж, слоган). Як бренду може виступати як торгова марка (Coca-Cola, Сбербанк), так і фізична особа (популярний письменник, музикант).

Марка — товарний знак, що використовується для індивідуалізації комерційного продукту, що просувається на ринку держави і зареєстрований в установленому порядку. Даний об'єкт відноситься до інтелектуальної власності і охороняється законом певної країни поряд з іншими речовими правами.

Порівняння

Таким чином, зазначені категорії не мають будь-яких кардинальних відмінностей в законодавстві і визначаються виключно в контексті використання. Так, про всяк бренд можна назвати торговою маркою, так як він повинен бути зареєстрований в установленому порядку. В іншому випадку, використовувати напрацьовану клієнтську базу і впізнаваність зможуть треті особи, що знижує прибуток.

Чим відрізняється бренд від марки

Однак не кожна марка є брендом, навіть якщо всі вимоги законодавства в частині реєстрації дотримані. Адже для підвищення популярності потрібна впізнаваність, хороша репутація і добре ім'я. Тому брендом є лише та марка, в розкрутку якої вкладені певні кошти. Він викликає у споживача певні почуття, які можна порівняти з релігійними: згадайте, з яким благоговінням чекають кожен новий смартфон або планшет фанати компанії Apple.

Висновки TheDifference.ru

  1. Обсяг понять. Всякий бренд — торгова марка, але зворотне невірно. Отже, обсяг поняття «марка» ширше.
  2. Впізнаваність. У бренду сформована цільова аудиторія і є лояльні клієнти. Марка менш пізнавана, тому що не кожна компанія може дозволити собі вкладати кошти в розкрутку.
  3. Репутація. У бренда є певна частка ринку, він може викликати як позитивні, так і негативні емоції. Марка ж, як правило, нейтральна, так як відношення до неї не сформувалося.
  4. Вартість. Бренд можна оцінити ринковим способом. Вартість марки завжди значно менше.