Чим відрізняється болт від гвинта

Болти і гвинти є незамінними деталями в з'єднаннях машинних механізмів, необхідними інструментами в будівництві і виробництві меблів. Застосовуються вони для кріплення і з'єднання різних конструкцій. Але в чому ж їх відмінність? Коли слід використовувати болт, а коли — гвинт? Визначимо, в чому полягає їх особливості.

Визначення

Болт — це кріпильна деталь, що застосовується для з'єднання різних рознімних механізмів машин і будівельних споруд. Він має вигляд стрижня, на одному кінці якого частково різьблення, на іншому — чотири- або шестигранна головка. Болти відрізняються по конструкції в залежності від призначення з'єднання.

Гвинт — це металевий кріпильний інструмент, застосовуваний для з'єднання рознімних деталей машин, механізмів і складання меблів. Він має циліндричну, іноді конічної форми з гвинтовими лопатями. Гвинти виготовляються з вуглецевої, низьколегованої або спеціальної сталі, латуні та інших речовин.

Порівняння

Отже, гвинт від болта відрізняється способом з'єднання. Гвинт і болт використовують на різних схемах навантаження. Розрахунок болта йде на зріз (велике навантаження припадає на місце, перпендикулярний з'єднуються деталей). Розрахунок гвинта йде на нерозкриття стику (основне навантаження припадає на місце, розташоване вздовж або паралельно осі скріплюються деталей).

За конструкцією гвинт дуже схожий на болт. Проте, їх основна відмінність полягає в застосуванні: болт проходить через з'єднуються деталі наскрізь, на нього накручується гайка, а гвинт за допомогою викрутки вкручується в одну з деталей, що з'єднуються, що має різьбу.

Чим відрізняється болт від гвинта

Гвинт можна затягнути або викрутити з допомогою викрутки або торцевого ключа, вставленого в проріз його головки. Болт затягується гайковим ключем або гайкою. Тому і головки мають різні прорізи. Болт не може обертатися в результаті з'єднання двох деталей, як деякі різновиди гвинтів, що використовуються в рухливих, що переміщаються машинних механізмах.

Головку гвинта при укрученні часто поглиблюють в з'єднується деталь, при болтове з'єднання вона залишається на поверхні. Саме поняття гвинта, як геометричної фігури, відповідає слову «різьблення». Заради прикладу можна навести ходовий гвинт в звичному всім домкраті і токарному верстаті. Болт ж позначає «стрижень». Гвинти, на відміну від болтів, часто виготовляють дуже маленького розміру. Наприклад, поширені гвинти для скріплення годинникового механізму і інших мікрогабарітних пристроїв. Болтове з'єднання роз'єднують шляхом зрізання болта, а гвинтове — зрізанням різьблення гвинта.

Висновки TheDifference.ru

  1. Різниця в способі з'єднання: гвинтове і болтове;
  2. Болтове з'єднання здійснюється за допомогою гайки, а гвинтове — різьблення;
  3. Різні методи закріплення в деталі;
  4. Гвинт може обертатися в деяких з'єднаннях, болт завжди є статичною;
  5. Гвинт іноді поглиблюють в деталь, болт немає;
  6. у гвинта різьблення по всій поверхні, у болта — частково;
  7. Гвинти можуть бути дрібними, болти — немає;
  8. Різниця в способі роз'єднання конструкції.