Чим відрізняється беськамерная шина від камерної

Колись всі автомобільні шини мали в своїй конструкції камеру. Але потім на колеса стали встановлювати вдосконалений варіант вироби — безкамерну шину. Завдяки особливій будові вона має набагато кращі характеристики.

Кілька слів про маркування

Почнемо з того, що явних зовнішніх відмінностей між зразками того і іншого виду немає. Тому, щоб зрозуміти, яка шина знаходиться перед очима, є сенс пошукати маркування. Виробники наносять її на бічну поверхню виробу. Маркування може бути представлена ​​повною написом або тільки буквами. На безкамерній шині можна виявити «TUBELESS», «TL» або «T». На камерній — «TUBE TYPE», або коротко — «TT».

 Чим відрізняється беськамерная шина від камерної

< p>Втім, на камерній шині може і не стояти жодної позначки. Швидше за все, це свідчить про те, що вона була виготовлена ​​ще в ті часи, коли бескамерной різновиди не існувало, і тому не було необхідності в маркуванні.

Порівняння

У чому полягає головна відмінність безкамерної шини від камерної, зрозуміло вже з самих назв цих виробів. Камерна шина — складова. Якщо вона встановлена ​​на колесо, ми можемо бачити тільки її покришку. Під цим верхнім гумовим шаром знаходиться окрема деталь — камера. Накачана, вона виглядає як еластична труба, замкнута в кільце. Саме камера обумовлює пружність такої шини.

Безкамерна шина, в свою чергу, цільна. Чому вона тримає форму і не здувається? Вся справа в особливостях її кріплення на ободі колісного диска. Посадка в цьому випадку є настільки щільною, що витік повітря абсолютно виключена. Важливу роль тут відіграють і пристрій посадкового борта шини, і конструкційні особливості самого обіду. На малюнку показано будову двох типів шин:

Чим відрізняється беськамерная шина від камерної

Виключне значення в структурі безкамерної шини має герметизуючий шар. Він має властивість обволікати гострий предмет в разі проколу. Тому в такій ситуації шина не спускається відразу, і автомобіль ще якийсь час може продовжувати безпечний рух.

Якщо проколеної виявляється камерна шина, вона здувається моментально. Так відбувається тому, що повітря при цьому виходить не тільки через пошкоджене місце, як у випадку з безкамерної шиною, а й між краями покришки і ободом диска, де з’єднання не є герметичним.

Слід зазначити, що в багатьох випадках дефект, який виник в безкамерної шині, можна швидко усунути за допомогою призначеної для цього пасти, не вдаючись до демонтажу. У той же час навіть незначне пошкодження камерної шини приносить великі клопоти.

У чому різниця між бескамерной і камерної шиною, якщо зіставити терміни їх експлуатації? І тут порівняння буде не на користь камерної шини. Вона зношується швидше через сильного нагрівання при обертанні колеса. Виною всьому є тертя камери про внутрішню поверхню покришки.

Мало того, підвищення температури повітря в шині приводить до збільшення внутрішнього тиску. І якщо останнє досягає критичного значення, виникає ризик розриву камери. Це особливо відноситься до тих випадків, коли автомобіль рухається на високій швидкості в спеку. Що стосується безкамерної шини, то теплопередача від неї на диск відбувається набагато ефективніше через відсутність додаткового внутрішнього тертя.

До того ж «бескамерка» порівняно легка. А значить, навантаження, що йде від неї на підвіску і маточини, істотно менша від тієї, яку відчувають деталі транспортного засобу, оснащеного камерними шинами.

Таблиця

< tr>

Безкамерна шина Камерна шина
Цілісна, без камери Складова, має камеру
Герметичний стик шини і обода Негерметичний стик покришки і обода
У разі проколу різко НЕ здувається Швидко втрачає повітря при проколі
Легше усунути пошкодження при ремонті вимагає демонтажу
Служить довше Зношується швидше
Важить менше Найважче

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *