Чим відрізняється бензин АІ-95 від АІ-92

Бензин — основний вид палива, що використовується для заправки автомобілів. Отримують його шляхом перегонки нафти, під час якої утворюється кілька фракцій, однією з яких і є бензин. Автомобільний бензин відповідно до Держстандарту підрозділяється на чотири групи:

  • Нормал — 80;
  • Регуляр — 92;
  • Преміум — 95;
  • < li> Супер — 98.

Цифри біля назви бензину називаються октановим числом. Чим вище октанове число, тим краще, так як його величина визначає ступінь стабільності молекул бензину, що забезпечує відсутність детонації.

В даний час на автозаправках можна бачити все марки бензину, але найбільш затребувані АІ-92, АІ-95 і АІ-98. Буква А в марці бензину позначає те, що бензин призначений для використання в автомобілях. Буква І — говорить про те, що октанове число визначалося дослідним методом. Високооктанові марки бензину коштують дорожче.

Зміст статті

  • Бензин АІ-92
  • Бензин АІ-95
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference.ru

Бензин АІ-92

Бензин АІ-92, відповідний групі Regular motor gasoline, є високооктанових автомобільним паливом, яке застосовується в карбюраторних двигунах внутрішнього згоряння. Такі двигуни працюють при високому ступені стиснення. Цей вид бензину забезпечує високу стійкість до детонації і плавну роботу двигуна. Бензин АІ-92 відноситься до «вимираючим» видам палива і в країнах Євросоюзу в даний час вже не проводиться. Це найбільш поширена марка бензину, яка використовується в великих містах Російської Федерації і України. Може здійснюватися етилований (кількість свинцю менше 0,15 г/л) і неетилований (кількість свинцю до 0,013 г/л), в ньому містяться антидетонаційні присадки.

Бензин АІ-95

Бензин АІ-95 відповідає групі Рremium motor gasoline. Це бензин поліпшеної якості. Для його приготування використовують бензин каталітичного крекінгу дистиллятного сировини з додаванням ізопарафінових і ароматичних компонентів і газового бензину. У ньому містяться антидетонаційні присадки. Проводиться неетилований бензин з вмістом свинцю до 0,013 г/л. Розрізняють ще автомобільний бензин АІ-95 класу «Екстра». За всіма властивостями він аналогічний звичайному бензину АІ-95, але не містить свинцю.

Порівняння

Різниця між бензином АІ-92 і АІ-95 полягає в різниці октановим чисел, яка становить всього 2-3 одиниці. При практичному використанні цих бензинів суттєвої різниці немає, так як помітного зниження швидкості згоряння не відбувається. Якщо підвищення октанового числа досягається за рахунок додавання в якості присадок ефірів, що відбувається найчастіше, то швидкість згоряння стає вище. В результаті спостерігається невелика економія кількості бензину і більш низька токсичність вихлопних газів. При цьому спостерігається запас по детонації, зниження ймовірності прогара поршнів і клапанів двигуна.

 Чим відрізняється бензин АІ-95 від АІ-92

Таким чином, при виборі між бензинами АІ-95 і АІ-92 перевагу слід віддавати першому. При відсутності Аі-95 можливий зворотний перехід на низькооктановий бензин, але його слід розглядати як запасний варіант. Це рекомендують більшість виробників сучасних автомобілів. На жаль, як показує практика, якість бензину часто залежить не стільки від октанового числа, як від порядності виробника і продавця.

Висновки TheDifference.ru

  1. бензин АІ-95 має більш високе октанове число, завдяки чому вище ступінь стабільності, нижча ймовірність детонації і токсичність вихлопів.
  2. При можливості вибору слід віддавати перевагу бензину АІ-95.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *