Чим відрізняється акушерський термін вагітності від ембріонального

Практично кожна жінка мріє про материнство, тому наступ довгоочікуваної вагітності стає для неї по-справжньому радісною подією. Однак дуже часто майбутню маму починають турбувати сумніви щодо точного терміну вагітності. А знати про це необхідно, щоб розуміти, як протікає вагітність і чи правильно розвивається дитина згідно з визначеними нормами. Фахівці виділяють такі поняття, як акушерський і ембріональний термін вагітності. Сьогодні і ми спробуємо розібратися, в чому ж відмінність цих термінів.

Визначення

Акушерський термін вагітності прийнято вважати, починаючи з першого дня останньої менструації, він відповідає календарним тижнях. Це дуже зручно, щоб майбутні мами не плуталися, адже всі аналізи та обстеження вони повинні проходити саме по акушерському терміну вагітності. Зазвичай він становить 280 днів, або 40 тижнів, з його допомогою можна визначити плановану дату пологів. Акушерський термін вагітності в народі прийнято вважати як 9 місяців плюс ще 7 днів, цим методом користувалися наші предки. Вони помітили, що малюк з'являється на світ рівно через 280 днів, саме стільки часу має пройти від останніх місячних. Згодом цим методом стали користуватися акушери.

Ембріональний термін вагітності починає свій відлік з моменту зачаття або овуляції. Найчастіше різниця між акушерським і ембріональним термінами становить приблизно два тижні, проте в залежності від регулярності менструального циклу він може дещо відрізнятися.

Порівняння

Абсолютно вірною методики розрахунку точного терміну вагітності не існує, як правило, лікарі приймають за основу акушерський термін. Ембріональний термін вагітності обчислити набагато складніше, оскільки дату зачаття визначити досить непросто. Природно, він може бути тільки приблизними, проте якщо з акушерського терміну відняти 14 днів, то можна знайти зразкову шукане значення.

Чим відрізняється акушерський термін вагітності від ембріонального

Висновки TheDifference.ru

  1. Акушерський термін вагітності вважається з першого дня останньої менструації, ембріональний — з моменту овуляції.
  2. < li> Різниця між акушерським і ембріональним терміном становить приблизно 14 днів.