Чим відрізняється акрилова ванна від чавунної

Поставить нову ванну — справа клопітка, але іноді потрібне. Питання в іншому — як вибрати відповідну. Встановити чавунного монстра, здатного пережити кілька поколінь господарів або ж використовувати сучасні можливості акрилу? Таке питання задають собі багато людей, які зважилися на капітальний ремонт. Варто вивчити відмінності чавунної ванни від акрилової, щоб до початку глобальних змін бути у всеозброєнні.

Зміст статті

  • Визначення
  • < li> Порівняння

  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

Чавунна ванна — це старовинний монстр вагою від 80 і більше кілограм, який встановлюється у ванній кімнаті і може кілька поколінь радувати своїх господарів. Однак у чавуну є ряд властивостей, які в даний час вважаються недоліками. Наприклад, чавун не еластична і досить крихкий (при падінні з висоти або сильному ударі може дати тріщину або зовсім розколотися). Труднощі процесу виготовлення не дає великої різноманітності форм. Однак в чавунних ваннах є певна солідність, класичний дух минулих епох, якась монументальність. Хоча все це і виглядає для деяких людей архаїчністю, є свої цінителі.

Чим відрізняється акрилова ванна від чавунної

Чавунна ванна

Акрилові ванни — з моменту своєї появи на російському ринку, ці вироби сильно змінилися. Стінки їх потовщені, якість виготовлення виросло, а унікальні властивості матеріалу складно перелічити. Тут і більш тривале збереження тепла (падіння на 1 градус в півгодини), і еластичність, і ударостійкість. Втім, по міцності трохи поступаються чавуну. Сировина для таких ванн пластичне, а значить, дає можливість отримувати найрізноманітніші форми готових виробів. Є окремо стоять або вбудовані моделі. А покриття дна не слизьке, в чому грішний чавун і емаль. По терміну служби вони мало поступаються чавуну.

 Чим відрізняється акрилова ванна від чавунної

Акрилові ванни

Порівняння

Чавун вимагає простору, визначеного дизайну, можливостей квартири. А ось акрилові ванни більш компактні і можуть розміщуватися в умовах обмеженого простору.

Чавун як матеріал досить міцний, але при цьому крихкий при ударі. Акрил здатний витримати значне механічний вплив.

Є й значна відмінність у вазі. Чавунна ванна може досягати ваги до 100 кг, тоді як вага акрилового вироби в районі 15-25 кг.

Чавун не еластичний, а акрил так. При цьому пластичність останнього дає можливість отримувати найрізноманітніші форми ванн.

Здатність утримувати тепло — той козир, що завжди відрізняв чавун від інших матеріалів. Однак використання товстих акрилових стінок і особливе армування матеріалу в даний час дозволяє отримати виріб, здатне знижувати температуру води на один градус в півгодини. А це в шість разів краще, ніж у чавуну.

Висновки TheDifference.ru

  1. Акрил не вимагає простору і особливого дизайну приміщення, він може сам « пристосуватися »до навколишніх умов, а чавуну потрібно місце.
  2. Акрил добре протидіє механічних впливів і досить міцний, а чавун ламається від удару або при падінні.
  3. Вага акрилового вироби в районі 15- 25 кг, тоді як чавун б'є рекорди у своїй ваговій категорії від 80 кг.
  4. Акрил еластичний, а це дає можливість створювати ванни певного дизайну, а чавун позбавлений цієї якості.
  5. Акрил в шість разів краще утримує тепло, а чавун тут давно здав свої позиції.