Чим відрізняється аеропорт від аеродрому

У кожного аеропорту є аеродром, але не у кожного аеродрому є аеропорт. Давайте розберемося, чим відрізняється аеропорт від аеродрому і які існують види того і іншого? Почнемо з того, що в складі обох слів є грецьке «аеро» (в повному вигляді буде «Аерос»), що означає «повітря».

Що було раніше — аеропорт або аеродром?

Слово аеропорт складно складене, і крім грецького «аеро» (повітря) в нього входить «порт» (Портус) — пристань, гавань (теж грецьке). Тобто повітряна гавань або повітряна пристань. Друга частина слова аеродром — «дром» (дромос) означає вулиця або дорога, тобто аеродром — це «повітряна дорога». Обидва поняття тісно пов'язані між собою, але не ідентичні.

 Чим відрізняється аеропорт від аеродрому

Аеродроми з'явилися майже одночасно з першими літаками, або аеропланами, як їх тоді називали. Спочатку для зльоту крилатих машин використовувалися просто рівні ділянки місцевості, але незабаром прийшло розуміння, що їх потрібно спеціально обладнати. Першим аеродромом Росії став Гатчинский аеродром під Санкт-Петербургом (1908 рік), а другий з'явився під Москвою на місці сумно відомого Ходинському поля, на якому в 1896 році в результаті тисняви ​​на народних гуляннях з нагоди коронації Миколи Другого загинуло майже півтори тисячі чоловік. Офіційно Ходинському аеродром відкрився в 1910 році і проіснував до 2003 року (вже під ім'ям М. В. Фрунзе).

Відмінність аеропорту від аеродрому полягає в тому, що перший є комплексом будівель і споруд, призначених для відправки, прийому і обслуговування (технічне обслуговування, заправка і так далі) повітряних суден. До числа його будівель і споруд відносяться:

 • льотне поле;
 • вантажні термінали;
 • ангари;
 • один або кілька аеровокзалів (спеціалізованих споруд для прийому, відправлення та перебування пасажирів).

Порівняння

Аеродром — це комплекс споруд і спеціальної техніки для зльоту і посадки повітряних суден, розташований у злітної поля, що складається з злітно-посадкових смуг (ЗПС) і місць для стоянки і рулювання (виведення на ЗПС) літаків. Особливий випадок є аеродроми для прийому гідролітаків. Злітно-посадкової смуги в звичайному розумінні у них немає, для зльоту і посадки використовується водна поверхня. Класифікація аеродромів здійснюється за кількома напрямками: по виду власності (приватні, державні, відомчі та т. П.), За призначенням, по придатності до прийому повітряних суден різних типів і так далі. Виберемо класифікацію «за призначенням», оскільки вона дає найбільш наочне уявлення про сучасні аеродромах:

 • цивільні (приймають пасажирські і вантажні літаки); існують різні класи аеродромів, що характеризують можливість прийому повітряних суден різної вантажопідйомності;
 • військові; призначені для базування авіації Міністерства оборони або МНС;
 • навчальні; призначені для навчання військових льотчиків, штурманів і авіатехніків; бувають суміщені з військовими аеродромами;
 • спортивні; призначені для заняття авіаційним і парашутним спортом.

Аеропорт, представляючи собою складний комплекс, де аеродром — лише одна із споруд, також класифікується за кількома напрямками. Найчастіше використовується класифікація за обсягом пасажирських перевезень за рік. Всього існує п'ять класів:

 • I — від 7 до 10 мільйонів чоловік в рік;
 • II — від 4 до 7 мільйонів;
 • III — від 2 до 4 мільйонів;
 • IV — від 500 тисяч до 2 мільйонів;
 • V — від 100 до 500 тисяч.

якщо аеропорт перевозить на рік менше 100 тисяч пасажирів, він вважається некласифікованих, якщо більше 10 мільйонів — позакласовим.

Таблиця

У наведеній нижче таблиці підведений підсумок, в чому різниця між аеропортом і аеродромом. Класифікація дана за найбільш наочним напрямками; крім цього, існує й інше поділ — за типами прийнятих суден, по можливості здійснювати прийом в складних погодних умовах, по типу злітно-посадкової смуги і так далі.

< td> Комплекс споруд, призначених для прийому, відправлення, технічного обслуговування і заправки повітряних суден, а також для прибуття, відправлення та перебування пасажирів

Аеропорт Аеродром
Що собою являє Комплекс споруд для зльоту, посадки, змісту, технічного обслуговування і заправки повітряних суден
Які види бувають Аеропорти за кількістю перевезених пасажирів (від 100 тисяч пасажирів до 10 мільйонів) діляться на п'ять класів. Якщо пасажирів менше 100 тисяч, то це некласифіковані аеропорти, якщо більше 10 мільйонів — позакласові
 • Цивільні.
 • Військові.
 • Навчальні.
 • Спортивні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *