Чим відрізняється адміністратор від менеджера

Нові професії, що з'явилися на ринку праці відносно недавно, міцно увійшли в наш діловий обіг. Але і до цього дня їх легко переплутати між собою, так як назви не розкривають суті явищ. Чим, наприклад, відрізняється менеджер від адміністратора? Так зараз можуть назвати і продавця, і консультанта, і навіть невеликого начальника. Кілька важливих критеріїв дозволять розділити зазначені поняття.

Визначення

Адміністратор — це особа, яка виконує розпорядчі функції в організації, або відповідає за коректну роботу інформаційних баз і систем. Спеціаліст відноситься до категорії адміністративно-управлінського персоналу, що автоматично передбачає високу ступінь відповідальності, а в певних випадках — наявність підлеглих співробітників.

Менеджер — це керівник різного рівня, що організує роботу в певній сфері діяльності. У його підпорядкуванні завжди знаходяться нижчестоящі співробітники, яким він може давати вказівки в межах своєї компетенції. Вищий рівень керівництва — це топ-менеджмент, представлений керівниками підприємств, організацій, адміністративно-територіальних одиниць.

Порівняння

Таким чином, є сенс порівнювати лише менеджерів і тих адміністраторів, хто задіяний в управлінні людьми і здійснює розпорядчі функції. На перший погляд здається, що особливої ​​різниці між ними немає. Але при більш детальному вивченні стає зрозуміло, що менеджеру потрібна вища освіта, в той час як адміністратору достатньо середнього або професійно-технічного.

Чим відрізняється адміністратор від менеджера

Як правило, менеджеру дозволено більше, ніж адміністратору. Він може на свій страх і ризик приймати рішення, якщо це не суперечить інтересам компанії. Функції адміністратора прикладні: організація роботи, контроль над співробітниками, комунікація з клієнтами. Для цього не потрібно особливої ​​винахідливості: досить точно робити те, що накаже начальство. Багато сказано і про те, що основна функція менеджменту — мотивація людей, розкриття їх внутрішнього потенціалу.

Висновки TheDifference.ru

  1. Освіта. Адміністратори потребують середньому або професійно-технічну освіту, менеджер — обов'язково у вищому.
  2. Повноваження. Адміністратор працює в рамках своєї інструкції, коло прав і обов'язків менеджера значно ширше.
  3. Особисті якості. Щоб стати менеджером, потрібно рішучість, ініціативність, креативність. Адміністратор повинен бути виконавчим, дисциплінованим, уважним.