Чим відрізняється автослюсар від автомеханіка

Автослюсар і автомеханік — це саме ті фахівці, в чиї руки передаються транспортні засоби, які вимагають ремонту. Яку роботу виконує кожен з них, і чим відрізняється автослюсар від автомеханіка? Про це розповідається далі.

Трохи історії

Зародження розглянутих професій зв'язується з тими далекими часами, коли з'явилися перші зразки автомобілів. Така техніка нерідко ламалася, в зв'язку з чим існувала велика потреба в людях, які знаються на тонкощах її пристрою і вміють усувати всілякі неполадки.

З розвитком автомобілебудування і ускладненням конструкції транспортних засобів необхідність в подібних фахівцях все зростала. Зараз обидві професії відносяться до числа надзвичайно затребуваних, проте кожна з них має свою специфіку.

Порівняння

Почати слід з того, що в тому і іншому випадку потрібні знання про пристрій автомобіля і призначення його конструкційних деталей. Автомеханік та автослюсар повинні розбиратися в технічних схемах і володіти прийомами усунення різного роду несправностей. Крім того, цим фахівцям необхідно безпомилково орієнтуватися у всьому різноманітті паливно-мастильних матеріалів, що застосовуються в сфері автотранспорту.

 Чим відрізняється автослюсар від автомеханіка

Тим часом відміну автослюсаря від автомеханіка полягає в самій спрямованості їх діяльності. Автомеханік — це професіонал, що володіє поглибленими знаннями щодо внутрішнього устрою транспортних засобів. Він повинен відмінно розбиратися у всіх тонкощах роботи двигуна і складних вузлів автомобіля, розуміти принципи взаємодії елементів машинного механізму.

Автослюсар володіє знаннями в інших областях. Наприклад, він повинен вміти правильно фарбувати автомобіль, усувати вм'ятини на його поверхні, користуватися в разі необхідності зварюванням. Крім того, автослюсар часто працює під управлінням автомеханіка, виконуючи всі його доручення. Цього фахівця нерідко образно називають руками робочого процесу, а автомеханіка — мозком.

В сервісах зазвичай саме автомеханік приймає на роботу транспортний засіб. Він уважно оглядає надійшов автомобіль, проводить діагностику із застосуванням відповідного обладнання, виявляє причину поломки. Потім автомеханік дає вказівки виконавцю-автослюсаря і контролює весь процес ремонту, підбираючи при необхідності потрібні деталі.

Разом з тим на підприємствах, де створено цілий штат співробітників, механік не завжди знаходиться на керівній посаді. Це може бути просто один з фахівців вузького профілю, який займається ремонтом якогось певного елемента автомобілів.

Кожен з слюсарів в великих фірмах теж займається діяльністю в конкретному напрямку. У той же час в невеликих автосервісах дві обговорювані професії часто поєднуються, і будь-який ремонт або техобслуговування виконуються однією людиною — автомеханіком.

Щоб створити повне уявлення про те, в чому різниця між автослюсарем і автомеханіком, необхідно торкнутися і питання освіти. Так, працювати автослюсарем можна вже після навчання в ПТУ. А кваліфікацію автомеханіка отримують тільки при закінченні технікуму чи вузу. Що стосується заробітної плати, то у автомеханіка вона, як правило, вище.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *