Чим відрізняється автоматична коробка передач від механічної

Коробка перемикання передач необхідна для зміни крутного моменту і частоти обертання валів в межах, більших, ніж може забезпечити сам двигун. В електричних двигунах інтервали швидкостей і потужностей дуже широкі і регулюються вони силою струму, а ось для двигунів внутрішнього згоряння такі інтервали недоступні. Тому на автомобілі встановлюють коробку перемикання передач. Вони бувають різні: механічні (МКПП), автоматичні (АКПП), роботизовані (РКПВ). У чому відмінності, що краще вибрати?

Механічна коробка перемикання передач

Пристрій механічної коробки включає такі складові частини:

  < li> картер,
 • первинний, проміжний і вторинний вал з шестернями,
 • додатковий вал і шестерня заднього ходу,
 • синхронізатори,
 • важіль перемикання передач,
 • механізм перемикання передач з пристроєм блокування.

Передача обертання від двигуна до МКПП проводиться за допомогою зчеплення. Для змащення шестерень в картер коробки передач залито трансмісійне масло. Збільшення або зниження оборотів вторинного вала відбувається за рахунок різного числа зубів на шестернях, закріплених на первинному і вторинному валах. Самі вали обертаються в підшипниках, закріплених в картері. За допомогою синхронізаторів проводиться вирівнювання кутових швидкостей шестерень і більш плавне і безшумне перемикання передач.

Автоматична КПП

В МКПП є механізм перемикання передач і важіль, за допомогою якого відбувається поєднання різних пар шестерень на первинному і вторинному валу. В АКПП цю роботу виконує автомат без участі водія. З'єднання двигуна з трансмісією проводиться за допомогою гідромуфти.

Хоч автоматика в будь-якому прояві і полегшує долю людини, до неї часто ставляться з упередженою обережністю. Автоматика дорого коштує, її складно обслуговувати і без певних знань її «з молотком і зубилом» не отремонтіруешь. Для водіїв машин з АКПП велика підмога: не треба тиснути на педаль зчеплення (її просто немає) і смикати щохвилини за важіль перемикання передач (його в звичному вигляді теж немає). А ось автомеханіки автоматику побоюються і не поважають.

Як і будь-який механізм, АКПП має свої плюси ми мінуси. Великий плюс полягає в тому, що значно поліпшується комфортність їзди. Гідротрансформатор «згладжує» відносини між двигуном і трансмісією, завдяки цьому зменшуються навантаження на деталі, а також збільшується термін їх служби. Мінусом трансмісії з АКПП є її знижений на 2-5% ККД.

Відмінність

Основне конструктивне відмінність — відсутність важеля перемикання передач і педалі зчеплення. В АКПП перемикання передач відбувається автоматично без втручання людини. Завдяки гідропередачі автомобілі з АКПП більш прохідні, але менш приемистостью. Але досягнення переваг МКПП і АКПП залежить найчастіше від досвідченості водія.

Чим відрізняється автоматична коробка передач від механічної

Недосвідчений водій може перекреслити всі переваги МКПП, пов'язані з її ККД, а в процесі буксирування може геть-чисто «вбити» АКПП. Хоча гидропередача значно зменшує поштовхи і удари від двигуна до трансмісії і назад, цим потрібно грамотно користуватися. Тоді трансмісія і силовий агрегат в цілому будуть служити довго і надійно.

Висновки TheDifference.ru

 1. Автомат не має зчеплення і важеля перемикання передач.
 2. МКПП виробляє перемикання передач повільніше, ніж АКПП, при цьому досить часто допускаються поштовхи і ривки.
 3. Машину з АКПП не можна завести «з штовхача».
 4. Витрата палива і споживання масла у автомобілів з механічною коробкою передач нижче, ніж у автомата.
 5. Ремонт МКПП набагато простіше, швидше і дешевше, ніж автомата.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *