Чим відрізняються пасатижі від плоскогубців

Що Стосуються до шарнірно-губцевий інструмент пасатижі і плоскогубці можна знайти в будь-якому будинку. Кожен з нас хоча б один раз користувався ними в побуті або на виробництві. Вони застосовуються для роботи з різними матеріалами, при ремонті різноманітного електрообладнання і техніки. Але, не дивлячись на їх велике поширення і часте використання, рідко хто називає ці інструменти своїми іменами.

Пасатижі

Пасатижі — багатофункціональний ручний інструмент, застосовуваний для проведення слюсарних і електромонтажних робіт. З його допомогою зручно захоплювати і затискати різноманітні деталі незалежно від їх форми, в тому числі і циліндричні. Для захоплення і повороту останніх на губах пассатижей зроблено кілька виїмок різного діаметру з нанесеною на всю робочу зону рискою. Призначені для електромонтажних робіт пасатижі обладнані спеціальними ізольованими ручками, розрахованими на використання під напругою до 1 тисячі Вольт.

 У чому різниця між пасатижі від плоскогубців

пасатижі

Також випускаються універсальні пасатижі, що поєднують в собі функції плоскогубців, бокорезов і ризиків для перекушування дроту різного діаметру. Для виготовлення інструменту застосовується високоякісна сталь, що пройшла кілька обробок. На готовий інструмент наноситься спеціальне антикорозійне покриття шляхом хромування або оксидування.

Плоскогубці

Плоскогубці — ручний інструмент, застосовуваний для різних слюсарних і електромонтажних робіт. Губки мають пірамідальну форму з нанесеною на плоскі внутрішні поверхні рискою. Робоча частина інструменту, що переходить в ручки, рухається за допомогою шарніра. Плоскогубці використовуються для захоплення, загинання і скручування всіляких невеликих деталей з металу, проводів і дроту. Існує кілька видів плоскогубців, призначених для виконання різних робіт. Вони відрізняються довжиною і шириною губок. Також плоскогубці обладнуються ізолюючими ручками для роботи під напругою.

 У чому різниця між пасатижі від плоскогубців

Плоскогубці

Відмінності

На перший погляд плоскогубці і пасатижі зовні дуже схожі. І ті, і інші складаються з робочої зони (губок), ручок і шарніра, що забезпечує рух. Обидва інструменти призначені для захоплення, утримання і загину різних деталей. З відмінностей можна назвати різну форму губок.

На внутрішній стороні у пассатижей зроблені 1-2 пари виїмок різного діаметру з нанесеною рискою, призначених для утримання деталей циліндричної форми. Внутрішня сторона у плоскогубців має рівну плоску поверхню з нанесеною рискою, що служить для кращого зчеплення з утримуваними деталями.

Пасатижі мають однакову ширину по всій довжині губок. Плоскогубці в залежності від їх призначення можуть мати губки різної довжини, ширини і форми (круглогубці, узкогубци і т.д.). Пасатижі можуть бути багатопрофільним інструментом, що суміщає функції Плоскогубці, бокорізи і різака. Плоскогубці використовуються для будь-якого певного дії.

Висновки TheDifference.ru

  1. Пасатижі — багатофункціональний столярно-монтажний інструмент, а плоскогубці — вузькопрофільний.
  2. Внутрішня поверхня щипців має кілька циліндричних виїмок різного діаметру, у плоскогубців рівна поверхня.
  3. губки щипців стандартної ширини, а губки плоскогубців, в залежності від призначення, мають різну форму і ширину.
  4. нефіксованим шарнір пассатижей дозволяє змінювати розчин губок, а розчин губок плоскогубців не змінюється.