Чим відрізняються натяжні стелі від підвісних стель

Зробити будинку капітальний ремонт з використанням сучасних матеріалів — мрія для багатьох. Але не всі розуміють, що саме вибрати і чим відрізняються, наприклад, натяжні стелі від навісних. Для заповнення цієї прогалини ми провели дослідження, і виявилося, що тут є суттєва різниця. У чому вона полягає?

Визначення

Натяжні стелі — встановлюються вони на так званих багетах. Спочатку майстри кріплять їх на свої місця, а потім за допомогою теплової гармати розігрівають і розтягують полівінілхлоридної плівки. Остання у міру охолодження набуває вигляду щільного полотна красивою фактури. Іноді замість плівки ПВХ використовують інші матеріали на тканинній основі, які кріпляться без використання нагрівання. Крім того, необхідно, щоб матеріал був цілісний, без стиків і швів. Але якщо не дозволяє площа стелі, то можна використовувати секційне кріплення поперемінно. З плюсів такого способу можна відзначити: швидкість монтажу, водонепроникність, легкість догляду і відсутність цвілі. Але при цьому вони займають менше простору в приховують нерівності поверхні, мають гарну звукоізоляцію і високою пожежною безпекою. Серед мінусів варто відзначити не дуже високу надійність. Однак в дизайнерському плані можна втілити в життя дуже цікаві задумки.

У чому різниця між натяжні стелі від підвісних стель

Монтаж натяжної стелі

Навісні (або підвісні) стелі — тут в якості основи для установки використовується каркасна конструкція. А вже на неї потім кріпляться різні елементи збірки. Розрізняють два типи підвісних стель: суцільні і рейкові. Перші виготовляються з гіпсокартону, а в другому випадку використовують рейкові напрямні. Підвісні стелі з гіпсокартону бояться вологи, але є матеріали, які цілком вдало їй протистоять. Існує також дві основні різновиди: закритого і відкритого типу. У першому випадку всі елементи прикриті декоративним оформленням, а в другому — каркас видно. Такі стелі довше монтуються, вони важчі, але при цьому значно надійніше, ніж натяжні. Хоча і відрізняються більшою вартістю проведених робіт по установці, навісні стелі вимагають вирівнювання робочої поверхні, менш різноманітні за кольорами і фактурами, не завжди можуть втілити в життя дизайнерські рішення.

У чому різниця між натяжні стелі від підвісних стель

Монтаж підвісної стелі

Порівняння

Раніше вже було сказано, що натяжні стелі швидше і простіше монтуються, а навісні вимагають підготовчої роботи, складних рішень і дослідної бригади робітників.

При монтажі для натяжних стель використовуються багети, а для навісних спеціальні каркасні елементи.

Натяжні стелі & # 8212; це надійний захист від вологи, іноді вони можуть витримувати накопичення до ста літрів води. Підвісні стелі, не дивлячись навіть на сучасні розробки, з таким завданням справляються гірше.

Для виготовлення натяжних стель використовується ПВХ або тканинні матеріали, а для навісних найчастіше гіпсокартон.

Дизайнерський геній з натяжними стелями може радіти, завдяки різноманітності кольорів і фактур. А в навісних стелях набагато менше варіантів для втілення різних ідей.

За надійності натяжні стелі поступаються навісним, все через особливості конструкції і монтажу. Зате і вартість монтажу натяжних стель нижче, ніж у навісних.

Висновки TheDifference.ru

  1. Швидкість монтажу натяжних стель порівняно невелика, а навісні вимагають більше часу і трудовитрат.
  2. Натяжні стелі не потребують попередньої підготовки робочої поверхні, а навісні — потребують.
  3. Монтаж натяжних стель здійснюється за допомогою багетів, а навісних на особливій каркасної конструкції.
  4. Натяжні стелі набагато краще протистоять волозі, ніж навісні.
  5. Матеріал натяжних стель ПВХ, а навісних — гіпсокартон.
  6. З натяжними стелями легше досягти потрібного дизайну, а різноманітності серед навісних практично немає.
  7. Надійність і вартість натяжних стель нижче, ніж у навісних.