Чим відрізняються міжнародні водійські права від звичайних

Посвідчення водія, часто зване в побуті просто водійськими правами, є офіційний документ, що підтверджує право керування відповідною категорією транспортного засобу. Цей документ буває звичайного, тобто національного, і міжнародного зразка, які мають кілька відмінностей.

Історія автомобільних прав

Перші водійські права з'явилися в 1893 році, вони були видані в Парижі французькому автомобілісту, що залишився невідомим. У той час не була потрібна здача іспиту, для отримання прав було досить демонстрації водієм вміння керування автомобілем.

У Росії перші водійські права з'явилися в 1900 році. Вони були видані в Санкт-Петербурзі після постанови Санкт-Петербурзького градоначальника «Про порядок пасажирського руху автомобілі». Посвідчення того часу містила фотографію власника і його паспортні дані. Отримання посвідчення було можливо тільки після здачі іспиту, на якому перевірялася не тільки вміння керувати автомобілем, а і знання розташування різних вулиць і будівель в місті. У той час водійські права видавалися місцевою адміністрацією і не визнавалися в інших містах. Тільки в 1936 році були затверджені єдині права, які видавалися в що отримали назву «Посвідчення водія», що мали три категорії.

Звичайні водійські права

Сучасне національне водійське посвідчення або просто звичайні водійські права відповідають вимогам міжнародної Конвенції про автомобільний рух. Вони передбачені п'ять категорій, що дають право на управління певним видом транспортного засобу:

 • А — мотоциклом;
 • У — автомобілем до 3500 кг, для перевезення не більше восьми пасажирів;
 • З & # 8212; автомобілем до 3500 кг з причепом максимальною масою до 750 кг;
 • Д & # 8212; автомобілем для перевезення більше восьми пасажирів з причепом максимальною масою до 750 кг;
 • Е — автомобілем з причепом максимальною масою понад 750 кг.

Для отримання водійського посвідчення потрібна обов'язкова здача іспиту в ГИБДД після курсу навчання водінню автомобіля в організації, що має ліцензію. Категорія А доступна з 16 років, В і С — з 18, Д — з 20, а Е — при наявності стажу водіння не менше одного року.

У чому різниця між міжнародні водійські права від звичайних

Міжнародні водійські права

Міжнародне посвідчення водія дає право на керування транспортним засобом в будь-якій країні. Це документ встановленого зразка, який видається додатково до національного посвідчення водія. Для отримання міжнародних прав повторне складання іспиту не потрібно, достатньо тільки надати до відділення ГИБДД необхідні документи:

 • заяву про видачу міжнародного посвідчення водія;
 • національне посвідчення водія;
 • медичну довідку;
 • паспорт РФ;
 • фотографії 35 × 45 мм ;
 • квитанцію про оплату державного мита.

Відмінність

Міжнародні водійські права дійсні тільки при наявності звичайного (національного) водійського посвідчення і без нього не можуть використовуватися. Термін їх дії обмежений в один, три або п'ять років і не може перевищувати строк дії звичайних. Щоб отримати їх, ніякі іспити здавати не потрібно. Потрібно тільки зібрати необхідний пакет документів.

Висновки TheDifference.ru

 1. Міжнародні водійські права не можуть використовуватися самостійно, без наявності національних.
 2. < li> для отримання міжнародних прав не вимагається складання іспиту.
 3. Термін дії міжнародного посвідчення водія обмежений.
 4. Звичайних водійських прав недостатньо для управління автомобілем в поїздці за кордоном.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *