Чим відрізняються масляні фільтри

Для зменшення тертя між рухомими частинами двигунів і механізмів застосовуються різні види моторних масел. З плином часу і в міру витрати палива масло забруднюється продуктами зносу самого масла і працюючого двигуна, що сприяє його передчасного зносу. Щоб цього не відбувалося, масло в процесі роботи постійно очищається олійними фільтрами. Вони підрозділяються на три основних типи, що відрізняються один від одного за способом фільтрації масла.

Які бувають масляні фільтри

Повнопотоковий масляний фільтр — послідовно підключений до основної масляної лінії фільтр, одноразово пропускає через себе все моторне масло, усмоктуване масляним насосом.

Частічнопоточний масляний фільтр — паралельно підключений до основної масляної лінії фільтр, багаторазово пропускає через себе частину моторного масла.

Комбінований масляний фільтр передбачає поєднання в одному пристрої полнопоточного і частічнопоточного масляних фільтрів.

< h2 id = "h2_2"> Порівняння

Найпростіший за конструкцією повнопотоковий масляний фільтр з моменту пуску двигуна відразу ж пропускає через себе все моторне масло, яке надходить одночасно до всіх зон, що вимагає мастила. Така схема в порівнянні з іншими швидше очищає масло, але і швидше забруднює фільтр. Ось чому в повнопотоковий масляному фільтрі важлива роль відводиться перепускному клапану. Він спрацьовує при значному перепаді тиску, що виникає між неочищеним і очищеним обсягами масла через забруднення фільтруючого елемента. В цьому випадку масло надходить у двигун неочищеним, але забезпечується його мастило, а значить, запобігає вихід з ладу від перегріву.

У чому різниця між масляні фільтри

Частічнопоточний масляний фільтр, розташований в паралельній основним мастилопроводу лінії, очищає за один раз лише невелику частину моторного масла. Більша ж спочатку надходить в двигун без фільтрації. Однак цей невеликий обсяг проходить по паралельному контуру багаторазово, тому ступінь його очищення набагато вище, ніж у полнопоточного фільтра. Поступово також якісно очищується і весь обсяг залитого моторного масла, хоч на це і потрібно набагато більше часу. За ступенем ж захисту двигуна повнопотоковий і частічнопоточний масляні фільтри приблизно рівні, але у останнього значно нижчий ризик перепаду тиску через забруднення фільтруючого елемента.

Конструкція комбінованого масляного фільтра має на увазі розміщення на масляній лінії відразу двох фільтрів — полнопоточного і частічнопоточного. Обсяги моторного масла, що проходять крізь них, співвідносяться як 9: 1. Ступінь очищення масла близька до повної, що автоматично збільшує ресурс і двигуна, і моторного масла, і масляних фільтрів. Найчастіше такий тип застосовується на дизельних двигунах вантажного автотранспорту і будівельної техніки.

Висновки TheDifference.ru

  1. Повнопотоковий масляний фільтр одноразово пропускає через себе весь обсяг масла.
  2. Він простіше по конструкції.
  3. елемент, що фільтрує полнопоточного масляного фільтра швидше забруднюється.
  4. Частічнопоточний масляний фільтр багаторазово пропускає через себе частину обсягу олії .
  5. Це пристрій очищає масло набагато повільніше полнопоточного, але краще.
  6. Комбінований масляний фільтр містить в собі повнопотоковий і частічнопоточний фільтри.
  7. Він очищає моторне масло практично повністю & # 8212; швидше і краще, ніж повнопотоковий і частічнопоточний фільтри.

Які масляні фільтри краще? Обговорюємо в коментарях!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *