Чим відрізняються масло 5w30 і масло 5w40

Автомобілісти знають, що вибрати правильне моторне масло для двигуна — вкрай важливе завдання. Добре, коли виробник рекомендує конкретну марку і вид масла. Однак у власників автомобілів старшого покоління такої переваги немає. Необхідно якомога точніше визначитися з відповідним моторним маслом, щоб двигун не підніс сюрпризів в самий невідповідний момент. Але на каністрах з маслом так багато позначень. Наприклад, масло 5w30 і масло 5w40. У чому різниця?

Визначення

Масло 5w30 — моторне масло, яке застосовується для змащування двигунів автомобіля. В позначенні масла присутні два числа, які відображають найважливіше властивість моторного масла — в'язкість при низьких і високих температурах. Щоб завести двигун при низьких температурах, потрібно вибирати моторне масло, яке не повинно бути дуже в'язким. А влітку, при високих температурах, масло, навпаки, повинно тримати змазує плівку між деталями. Перше число в позначенні «5w30» є класом зимового застосування (буква «W», тобто «Winter», підтверджує це), друге число — показник річного застосування. Таким чином, масло є гарєєвим.

 У чому різниця між масло 5w30 і масло 5w40

масло 5w40 — всесезонне моторне масло, у якого зимовий клас застосування — 5w, показник високих температур — 40. Дані позначення прийняті в специфікації SAE (Товариства Автомобільних Інженерів) і є міжнародним стандартом по визначенню в'язкості моторних масел. Відзначимо, що в'язкісно-температурні характеристики моторних масел є першорядними у визначенні якості.

Порівняння

Відомо, що моторне масло складається з основних базових масел і різних загустітельних присадок. Саме ці присадки і дають необхідний ефект у зимовий або літній час. Однак на сьогоднішній день, напевно, для полегшення праці автомобіліста, частіше використовуються всесезонні масла. Від кількості і якості загустітельних присадок залежить клас в'язкості моторного масла. Крім того, це універсальне масло змінює свою в'язкість під впливом швидкості зсуву. Чим менше швидкість, тим в'язкість вище.

Моторні масла, які ми сьогодні порівнюємо, мають різну кількість загустітельних присадок. Внаслідок цього, друге число — характеристика в'язкості при високих температурах — відрізняється. Тобто 30 або 40 — це показник того, як довго моторне масло здатне тримати захисну плівку при підвищенні літніх температур. Це дуже важлива властивість для збереження мотора від передчасного зносу і запобігання зупинки двигуна в спеку при знаходженні в пробці.

Висновки TheDifference.ru

  1. Масло 5w40 при підвищенні температур в літній період має більшу в'язкістю, ніж масло 5w30, що сприяє безперебійній роботі двигуна;
  2. При низьких температурах і масло 5w30, і масло 5w40 можна використовувати до -25 ° С.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *