Чим відрізняються литі диски від штампованих дисків

Автомобільні диски бувають різних видів. Відрізняються вони за способом виробництва, параметрам, керованості і динаміці автомобіля, на якому вони встановлені. Широкий асортимент сучасних магазинів може спантеличити навіть досвідченого автомобіліста. Щоб вибрати саме те, що потрібно, необхідно знати, в чому відмінності. Не можна вибирати таку важливу деталь, слідуючи тільки естетичним поривам. Порівняємо литі диски і штамповані, подивимося на їх особливості та відмінності.

Визначення

Литі диски на сьогоднішній день найбільш перспективні. Вони виробляються методом лиття під тиском з алюмінієвих сплавів. Ці диски легкі і покращують динаміку автомобіля, надають йому неповторний унікальний вигляд.

 У чому різниця між литі диски від штампованих дисків

Литий диск

< b> Штамповані диски виготовляються з пластичної стали методом зварювання двох частин — центральної і обода. Вони мають найнижчу вартістю, до того ж швидко втрачають свій зовнішній вигляд. Їх рекомендується використовувати в комплекті із зимовою гумою, коли бюджет обмежений. Такими дисками часто оснащуються автомобілі вітчизняного виробництва.

 У чому різниця між литі диски від штампованих дисків

Штампований диск

Порівняння

Якщо говорити про масу, то литі диски легше штампованих. Це сприяє кращій керованості автомобілем. Крім того, сплав алюмінію литих дисків не піддається корозії і більш стійкий в агресивному середовищі. Ці вироби не бояться вогкості, спокійно переносять вологу, чого не можна сказати про штампованих, які чутливі до вогкості, вологи і агресивним реагентів. Штамповані диски покриті спеціальною фарбою, що захищає від корозії, вони набагато більше важать.

Але штамповані диски більш пластичні. Коли колесо потрапляє в яму, диск гнеться, приймаючи, таким чином, на себе енергію удару, тому підвіска автомобіля не постраждає. Від сильного удару штампований диск не розколеться, а тільки прогнеться, чого не скажеш про литом. При незначних пошкодженнях повернути диску належний вигляд можна і самостійно за допомогою молотка, при більш серйозних потрібно правка на спеціалізованому обладнанні. Після наїзду у відкритий каналізаційний люк буде потрібно купувати нові литі диски, відновленню вони не підлягають.

Дизайнерські рішення у литих дисків набагато ширше, ніж у штампованих. Машина з литими дисками виглядає дуже ефектно, а штамповані автовласники вважають за краще прикривати пластиковими ковпаками. Однак якщо говорити про ціну, то штамповані дешевше. За штампованими дисками потрібно догляд, особливо в зимовий час. Їх періодично необхідно промивати зсередини, інакше під час руху можна помітити відчутні посмикування керма.

Висновки TheDifference.ru

  1. Відрізняються технології і матеріали виробництва.
  2. штамповані диски краще переносять удари, вони не розколюються, а тільки гнуться.
  3. Відрізняється і переносимість агресивного середовища, литі диски, справляються з цим краще.
  4. У дизайнерському плані штамповані диски поступаються литим.
  5. Литі диски коштують дорожче, ніж штамповані.

Рекомендуємо також почитати про відмінності литих дисків від кованих дисків

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *