Чим відрізняються литі диски від кованих дисків

Автомобільні диски діляться за технологією виготовлення на литі і ковані. Перед водіями, які збираються придбати їх, завжди постає питання: які вибрати? Не завжди вдається самостійно розібратися в цьому. А звертаючись до співробітників автомагазинів, не завжди можна сподіватися на грамотну консультацію, так як продавцям необхідно збувати залежаний товар. Так що їх поради часто діаметрально протилежні істини. Чим же диски литі відрізняються від кованих? І які з них краще?

Визначення

Литі диски виготовляються способом виливки розплавлених металів. У більшості випадків цими металами є сплави магнію і алюмінію. Вони відносяться до категорії легких металів. Саме тому диски отримали назву литі або легкосплавні.

 У чому різниця між литі диски від кованих дисків

Литий диск

Ковані диски робляться з тих же металів, що і литі, але технологія виробництва відрізняється. Ковані диски виробляють способом промислової гарячого штампування. Після цього вони проходять процес гарту.

 У чому різниця між литі диски від кованих дисків

Кований диск

Порівняння

Головна відмінність литих і кованих дисків полягає в технології виробництва. Диски литі виливають, використовуючи спеціальні форми, а заготовки для кованих штампуються під великою температурою і тиском. Після цього штампування обробляється на спеціальних верстатах, в ній вирізаються спиці, а також інші елементи оформлення.

Литий диск є більш крихким, має високу частку ймовірності утворення пустот і прихованих раковин. Кований же диск набагато більш ударостійкий. Також у нього набагато вище демпфуюча здатність. Він при сильному ударі гнеться, але не ламається, адже при штампуванні метал більш міцний і має волокнисту структуру. Пошкодження можна навіть відновити самостійно за допомогою молотка. Литі ж диски після удару відновленню не підлягають.

Однак ковані диски в дизайнерському плані серйозно поступаються литим. У останніх набагато ширше дизайнерське різноманітність, ними часто оснащуються іномарки. Ковані диски ставлять на автомобілі вітчизняного виробництва і позашляховики. Їх рекомендується ставити в зимовий час, але не можна забувати періодично очищати їх внутрішню поверхню від скопилася бруду. Інакше вона помітно погіршує управління машиною. Що стосується динаміки і керованості, а також комфорту при їзді, то у автомобіля, оснащеного кованими дисками, ці параметри набагато вище.

Висновки TheDifference.ru

  1. Технологія їх виробництва відрізняється: литі диски відливаються в форму, ковані — штампуються на спеціальному обладнанні.
  2. литі набагато тендітніші, в них утворюються порожнечі.
  3. ковані диски легше литих дисків.
  4. Кований диск ударостійкий, має більш високу демпфуючу здатність, ніж литий.
  5. У дизайнерському плані ковані диски поступаються литим. Ними оснащують продукцію вітчизняного виробництва і позашляховики.
  6. Динаміка і керованість при їзді вище з кованими дисками.
  7. Ковані диски коштують дорожче литих.

До речі , у нас можете також дізнатися, чим відрізняються литі диски від штампованих дисків

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *