Чим відрізняються «колгоспні» мости від «військових»

На автомобілях УАЗ традиційно ставляться так звані колгоспні, а також «військові» мости. У чому полягає специфіка тих і інших?

Що являють собою «колгоспні» мости на Уазах?

Розглянуті мости також іменуються «цивільними». Дані конструкції забезпечують передачу крутного моменту за допомогою диференціала і піввісь прямо на маточини коліс. «Колгоспні» мости характеризуються:

 1. невеликою масою;
 2. простотою конструкції, дешевизною ремонту та обслуговування;
 3. можливістю інсталяції диференціалів, що володіють функцією самоблокировки;
 4. невисоким рівнем шуму;
 5. функціональністю, яка передбачає помірну динаміку споживання автомобілем палива.

< p style = «text-align: center;»>

 У чому різниця між & laquo; колгоспні & raquo; мости від & laquo; військових & raquo;

Як вважають автомобілісти, УАЗ з «колгоспними» мостами забезпечує досить високу стійкість автомобіля на дорозі, а також добре справляється з гальмуванням. Дані мости дозволяють домогтися гарної прохідності машини. Зберігається пристойна максимальна швидкість автомобіля — близько 100 км/ч.

Альтернативою «колгоспним» мостам найчастіше виступають «військові». Розглянемо їх специфіку.

Що являють собою «військові» мости на Уазах?

Дані механізми забезпечують передачу крутного моменту з використанням спеціального редуктора. Тому «військові» мости часто також іменуються редукторного.

Основні їхні переваги: ​​

 1. функціональність, що передбачає збільшення кліренсу автомобіля приблизно на 8 см в порівнянні з «колгоспними» мостами;
 2. вищий крутний момент при їзді на автомобілі при малих обертах по бездоріжжю;
 3. рівномірний розподіл навантаження між редуктором і головною парою, внаслідок чого підвищується надійність моста.

Однак основна перевага «військового» моста — в здатності гарантувати виключно високу прохідність автомобіля. При цьому дана перевага забезпечується не тільки за рахунок кліренсу, але також і завдяки більш ефективному розподілу крутного моменту по колесах.

Машина з «військовим» мостом краще йде в гору. Так, УАЗ, на якому інстальований відповідний механізм, в принципі, без особливих проблем може подолати підйом з нахилом близько 50%. У свою чергу, на автомобілі з «колгоспним» мостом краще не намагатися штурмувати подібні перешкоди.

У чому різниця між & laquo; колгоспні & raquo; мости від & laquo; військових & raquo;

Установка «військового» моста на УАЗі зумовлює певне збільшення витрат на бензин на автомобілі — приблизно на 1-1,5 літра на 100 км. Крім того, можуть з’явитися додаткові витрати на обслуговування машини. Максимальна швидкість «залізного коня» з «військовим» мостом трохи знижується — до 90 км/ч.

УАЗ з «військовим» мостом також трохи зменшує стійкість автомобіля на дорозі і при гальмуванні. Це обумовлено збільшеним плечем обкатки через наявність в конструкції розглядуваного механізму колісних редукторів.

Порівняння

Головна відмінність «колгоспних» мостів від «військових» на автомобілях УАЗ полягає в тому, що перші не мають в конструкції редуктора. На друге відповідний механізм встановлений. Звідси різниця між ключовими характеристиками автомобілів, на яких встановлені «колгоспні» та «військові» мости в аспекті:

 1. швидкості;
 2. стійкості на дорозі;
 3. прохідності;
 4. здатності до підйому в гору;
 5. величини кліренсу;
 6. витрати бензину.

Визначивши, в чому різниця між «колгоспними» і «військовими» мостами на автомобілях УАЗ, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

Таблиця

< tr>

«Колгоспні» мости «Військові» мости
Не мають редуктора мають редуктор
Забезпечують швидкість автомобіля близько 100 км/ч Забезпечують швидкість автомобіля порядку 90 км/год
Гарантують більш високу стійкість автомобіля на дорозі Надають менш високу стійкість автомобілю
забезпечують хорошу прохідність автомобіля забезпечують дуже високу прохідність
Не завжди забезпечують ефективний підйом автомобіля в гору Досить легко забезпечують підйом машини в гору при нахилі близько 50%
Чи не збільшують значно кліренс збільшують кліренс приблизно на 8 см в порівнянні з «колгоспними» мостами
Припускають помірну динаміку витрачання бензину автомобілем Припускають збільшення витрачання бензину приблизно на 1-1,5 л на 100 км

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *