Чим відрізняються класи ламінату

Ламінат, безумовно, є одним з найбільш затребуваних підлогових покриттів в Росії зважаючи на багато переваг: немає потреби в шліфуванні або покритті лаком, матеріал відрізняється міцністю і зносостійкість, плюс його дуже легко чистити. Вибір ламінату — досить відповідальний захід, тому як все існує сім класів покриття, кожен з яких має свої особливості. Але для простоти розуміння ці класи об'єднують в дві категорії: побутової та комерційний ламінат, відмінності між якими і визначають правильний вибір.

Побутовий ламінат

У цю групу входять чотири класи (21, 22 і 23). Таке покриття практично не представлено в нашій країні через низьку зносостійкості. Адже цей фактор безпосередньо впливає на термін служби покриття, і ламінат з низькою зносостійкістю не здатний прослужити довго. 21 клас відрізняє дуже короткий термін експлуатації (близько 2 років), тому його не використовують житлових помешкань — він актуальний, наприклад, для покриття підлоги в коморі кімнаті. Покриття 22 класу вже можна використовувати в житлових приміщеннях, але при цьому важливо дотримуватися той факт, що інтенсивність проходження в кімнаті не повинна бути високою. 23 клас є найміцнішим серед ламинатов, що входять в побутову групу. Його можна сміливо використовувати для покриття підлог у вітальні, спальні або передпокою. Але при цьому слід знати, що покриття 23 класу, як правило, прослужить не більше чотирьох років

Комерційний ламінат

Ця група об'єднує відразу чотири класи (31, 32, 33 і 34). 31 клас є найдоступнішим серед покриттів, представлених в комерційній групі. Його можна встановлювати навіть в конференц-залах і офісах, але при цьому експлуатаційний термін не перевищуватиме чотири роки. 32 клас — найпопулярніший і затребуваний в нашій країні, це відмінне поєднання ціни та якості. Є можливість використовувати його і як декоративний елемент, плюс він відмінно витримує інтенсивні навантаження, його часто встановлюють в школах, магазинах, офісах і інших приміщеннях з підвищеною прохідністю. А ось 33 клас — це найнадійніший і міцний ламінат, який може бути встановлений в приміщеннях з дуже високою прохідністю. Це може бути, наприклад, аеропорт, банк або бар. Що стосується 34 класу, то офіційно він не затверджений, хоча деякі виробники вже активно продають його. Він відрізняється високою надійністю, і його встановлюють в приміщеннях з максимально можливою прохідністю.

 У чому різниця між класи ламінату

Порівняння

Класи побутового ламінату мають багато відмінностей від комерційних. Ми наведемо основні ознаки відмінності:

  • Побутовий ламінат не має спеціального захисту від високої вологості. Тому для деяких приміщень він взагалі не буде актуально.
  • Комерційний значно міцніше і більш зносостійкий, відповідно, термін його служби набагато вище. Наприклад, покриття 32 класу в домашніх умовах може прослужити 12 і більше років.
  • Комерційний ламінат більше підходить для приміщень, де спостерігається висока прохідність людей. Це, наприклад, банки, офіси, ресторани, вокзали або аеропорти.
  • Ціна на покриття з комерційної категорії вище. Тут досить легко визначити, як змінюється ціна: чим вищий клас, тим більше буде вартість. Однак ціна не є визначальним фактором, тому як головне — підібрати оптимальний варіант під відповідне приміщення.

Висновки TheDifference.ru

  1. Побутовий НЕ має захисту від високої вологості.
  2. Комерційне покриття міцніше і довше експлуатується.
  3. Комерційний ламінат актуальний для приміщень з високою прохідністю.
  4. Ціни на класи побутового підлогового покриття нижче .