Чим відрізняються виїзна і камеральна перевірки

Законодавством Росії передбачені 2 види державних перевірок — виїзні та камеральні. У чому їх сутність?

Факти про камеральні перевірки

Камеральна перевірка — це контрольний захід, здійснюване державними інспекторами за місцем їх роботи. Зазвичай воно полягає у вивченні звітних документів, наданих до державного органу. Таких як, наприклад, податкові декларації. Якщо проходить камеральна митна перевірка, то нерідко перевіряються і транспортні документи, а також інші джерела, які засвідчують перевезення товарів через кордон Росії.

Якщо в ході камеральної перевірки інспектор виявить порушення, то на адресу аудиту може бути винесено припис щодо його усунення. Але якщо з документами все в порядку, то фірму зазвичай ніяк не повідомляють про факт проведення даного контрольного заходу. Перевіряється організація також має можливість направити в контролююче відомство заперечення з приводу результатів вивчення документів.

Як правило, порушення, які виявляються в ході камеральних перевірок, пов'язані з помилками в звітних джерелах, з простроченням їх надання до державного органу або з некоректною їх комплектацією. Тому все, що потрібно зазвичай зробити аудиту у відповідь на отримання розпорядження про усунення недоробок, — перенаправити в контролююче відомство новий або виправлений пакет документів.

Факти про виїзних перевірках

< p> Виїзна перевірка — це контрольний захід, яке здійснюється державними інспекторами безпосередньо на території перевіряються організацій. Нерідко доповнює камеральну — тобто обидва заходи можуть бути виконані однією і тією ж держструктурою. Якщо у фірми немає можливості прийняти представників відомств у себе, то зустріч з ними проводиться все-таки в територіальному підрозділі відповідного державного органу.

< img class = "aligncenter" src = "/wp-content/uploads/chem-otlichajutsja-vyezdnaja-i-kameralnaja-proverki-ed7ec19.jpg" alt = "У чому різниця між виїзна і камеральна перевірки" />

Виїзна перевірка може бути пов'язана з вивченням не тільки звітних документів, а й бухгалтерських, і будь-яких інших, що відображають фінансово-господарські операції фірми. Також при виїзних перевірках нерідко перевіряються фактичні умови діяльності компанії, проводяться різні тести і вимірювання.

За підсумками відповідних контрольних заходів державні відомства можуть виносити різні приписи, які перевіряються організації зобов'язані усувати в установлені терміни.

< p>Слід зазначити, що виїзні перевірки бувають плановими і позаплановими. Заходи першого типу здійснюються за графіком, який зазвичай завчасно публікується — наприклад, на сайті контролюючого відомства. Приводом для позапланових перевірок може стати отримання перевіряє держструктурою інформації про те, що підконтрольна організація допускає порушення у своїй роботі.

Камеральні заходи, в принципі, також проводяться відповідно до плану — проте складається він виключно для внутрівідомчого користування. Перевіряються організації, як ми зазначили вище, можуть в принципі нічого не знати про факти проведення відповідних перевірок наданих ними звітних документів.

Порівняння

Головна відмінність виїзної перевірки від камеральної, як це можна зрозуміти з назви відповідних заходів, — в місці їх проведення. У першому випадку таким є територія підконтрольного об'єкта, у другому — місце роботи інспекторів відомства. Також виїзні та камеральні заходи відрізняються за змістом. Перевірки першого типу зазвичай більш глибокі і всебічні. В рамках камеральних заходів, як правило, вивчаються тільки документи — з числа тих, що надані організацією в контролююче відомство в порядку звітності.

Розглянувши то, в чому різниця між виїзний і камеральної перевіркою, зафіксуємо виявлені нами критерії в невеликий таблиці.

Таблиця

< td colspan = "2"> Чи можуть проводитися одним і тим же перевіряючим відомством
Виїзна перевірка Камеральна перевірка
Що спільного між ними?
Припускають вивчення документів
У чому різниця між ними?
Проводиться на території підконтрольної організації Проводиться за місцем роботи інспекторів перевіряючих відомств
Передбачає вивчення широкого спектра документів, а також змісту різних фінансово-господарських операцій Про гранічівается вивченням документів — головним чином звітних