Чим відрізняються біметалічні радіатори опалення від алюмінієвих радіаторів опалення

Більшість міст Росії знаходяться в кліматичних поясах, де зима є дуже холодним порою року. А система загальнобудинкового опалення, представлена ​​в основному чавунними батареями, працює недостатньо ефективно. Ось чому все більше число сімей воліють міняти встановлені будівельниками радіатори на більш сучасні — алюмінієві або біметалічні. Якому ж з цих елементів опалювальної системи віддати перевагу?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки TheDifference.ru

Визначення

Алюмінієві радіатори являють собою сучасні теплорассеівателі, які складаються з декількох секцій. Їх число, як правило, становить від 5 до 9. Всередині кожної алюмінієвої секції поміщається додаткова пластина, яка і забезпечує більшу ефективність роботи радіатора.

Зовні біметалічні радіатори ідентичні алюмінієвим виробам, але зроблені вони на основі двох металів — сталі та алюмінію. Внутрішня пластина (сердечник) виготовлена ​​з міцної сталі, яка легко нагрівається до потрібної температури. Додатково кожен сердечник під тиском на виробництві з'єднується з шаром алюмінію, який посилює тепловіддачу готової конструкції.

 У чому різниця між біметалічні радіатори опалення від алюмінієвих радіаторів опалення

будова біметалічного радіатора

Порівняння

З вищеописаних особливостей випливає, що біметалічні радіатори характеризуються більшою тепловіддачею. Вони швидко нагрівають приміщення і досить довго утримують заданий температурний режим. Але це може бути і незручним. Наприклад, в будинок прийшли гості. У сильно нагрітому приміщенні стане дуже некомфортно і душно. В цьому випадку алюмінієві радіатори більш вигідні. Вони швидко остигають, так як характеризуються низькою теплоємністю. Отже, за допомогою такої системи опалення регулювати температурний режим легко і просто.

Але варто відзначити також, що алюміній — м'який метал, який без зусиль можна погнути. А значить, алюмінієві радіатори менш довговічні, ніж їх біметалічні конкуренти. Крім того, сталь вважається більш стійкою до корозії і механічного руйнування, ніж її конкурент — алюміній. Всі ці характеристики в кінцевому підсумку збільшують вартість біметалевих радіаторів. А алюмінієві пристрої залишаються доступними з точки зору цінового діапазону. Зовнішній вигляд обох радіаторів і їх сучасне порошкове покриття дають можливість гармонійно розмістити їх в будь-якому інтер'єрі і будинку.

Висновки TheDifference.ru

  1. Біметалічні радіатори швидко нагріваються і довше тримають тепло;
  2. алюмінієві конструкції швидше остигають і дозволяють легко налаштувати температурний режим;
  3. Біметалічні елементи опалювальної системи коштують дорожче, а алюмінієві радіатори доступні кожній родині;
  4. З точки зору дизайну обидва типи радіаторів виглядають сучасно і естетично, а значить, можуть використовуватися при облаштуванні будь-яких приміщень.