Чим відрізняються бамбукові шпалери і вінілові шпалери

На даний момент для створення красивого дизайну приміщень використовуються різні види шпалер, що відрізняються між собою не тільки кольоровою гамою, але матеріалом виготовлення. Найбільшою популярністю користуються бамбукові і вінілові шпалери, опис яких буде представлено в цьому тексті.

Бамбукові шпалери виготовляються з волокнистої целюлози, до якої додаються спеціальні компоненти. Оскільки цей матеріал є природним, натуральним, то він відмінно пропускає повітря, дозволяючи стінам «дихати», внаслідок чого повітря в приміщенні не застоюється. При наклеюванні флізелінових шпалер використовується спеціальний клей, який наноситься особливим способом. Якщо звичайні шпалери промазиваются клеєм, а потім прикладаються до стіни, то бамбукові шпалери не обробляються таким складом, тому що клей необхідно нанести безпосередньо на поверхню стіни, а потім на неї докласти шпалери. Дана схема дозволяє більш рівно і якісно наклеїти шпалери, які при цьому не будуть «пузиритися», розтягуватися і з'їжджати в сторону.

Вінілові шпалери мають два шари — перший з них (основний) виготовляється з флізеліну або паперу, а другий — з полівінілхлориду, який і дав назву цьому типу шпалер. У зв'язку з такою технологією виробництва ці шпалери менше піддаються вологому мікроклімату приміщень, і їх навіть можна мити теплою водою. Крім того, оскільки вінілові шпалери складаються з двох шарів, це дозволяє використовувати їх для приховування деяких дефектів стін, які стають менш помітними. Недоліком вінілових шпалер є той факт, що нижній дихаючий флізеліновий шар закритий верхнім, тому повітропроникність даних шпалер досить низька.

 У чому різниця між бамбукові шпалери і вінілові шпалери

Отже, можна виділити кілька відмінностей між вініловими і флізеліновимі шпалерами, головне з яких — повітропроникність. Нею володіють бамбукові шпалери, будучи натуральним матеріалом, в той час як вінілові шпалери не пропускають повітря по тій простій причині, що їх верхній шар виготовляється з вінілу, тобто штучного матеріалу. Крім того, ці типи шпалер відрізняються за способом їх приклеювання до поверхні стіни, адже у випадку з вініловими шпалерами клей наноситься на їх виворітну сторону, в той час як бамбукові не наражати на цій процедурі, а замість цього клеєм обробляється безпосередньо сама стіна. І до всього іншого вінілові шпалери не бояться вологого протирання, чого ніяк не можна робити з флізеліновимі.

Висновки TheDifference.ru

  1. Бамбукові шпалери зроблені з натуральних матеріалів, а вінілові — як з природних (підстава), так і штучних (верхній шар) складів;
  2. Бамбукові шпалери в силу своєї природної структури володіють відмінною повітропроникністю, в той час як вінілові шпалери не псуються при здійсненні над ними вологого чищення;
  3. При наклеюванні вінілових шпалер, клей наноситься безпосередньо на сам матеріал обробки, а у випадку з флізеліновимі шпалерами — безпосередньо на поверхню стіни.