Чим відрізняються акумулятори прямий і зворотній полярності

Автомобільні акумулятори поділяються на 2 типи — ті, що мають пряму полярність, і ті, у яких вона зворотна. У чому полягає специфіка тих і інших батарей?

Що являють собою акумулятори прямоїполярності?

Під полярністю розуміється розташування токовиводящіх конструктивних елементів акумулятора — клем — на його поверхні (наприклад, на кришці). Вона вважається прямий, якщо «плюс» батареї розташовується зліва, а «мінус» — справа. При цьому акумулятор повинен бути розгорнутий лицьовою стороною до автовласникові (клеми знаходяться в багатьох випадках ближче до неї, а якщо не так — то її легко визначити по етикетці батареї).

У чому різниця між акумулятори прямий і зворотній полярності

Клеми акумулятора позначаються, таким чином, знаками «+» або «-».

В основному батареї з прямою полярністю випускаються для російських і азіатських автомобілів.

Що являють собою акумулятори зворотної полярності?

Полярність вважається зворотної, якщо, в свою чергу, «плюс» батареї розташовується праворуч, а «мінус» — зліва. Зрозуміло, також за умови, що акумулятор буде розгорнуто лицьовою стороною до автовласникові.

 У чому різниця між акумулятори прямий і зворотній полярності

Як правило, батареї зі зворотним полярністю випускаються для американських і європейських автомобілів.

Сравеніе

Головна відмінність акумуляторів прямоїполярності від акумуляторів зворотної полярності полягає, власне, в розташуванні «плюсової» і «мінусової» клем. Зовнішній вигляд пристроїв, а також їх функціональність не обов'язково повинні практично ідентичними (особливо якщо вони випущені одним брендом для однієї і тієї ж категорії автомобілів).

Однак вкрай небажано встановлювати на автомобіль, розрахований на батареї прямоїполярності, акумулятори, в яких клеми розташовані по-іншому. Якщо полярність буде порушена, то електроніка в автомобілі працювати не буде, а то і зовсім вийде з ладу. Крім того, конструкція багатьох машин просто не дозволяє коректно підключити батареї, що не підходять по полярності.

В ході вибору акумулятора можна орієнтуватися на країну, якій належить бренд-виробник автомобіля. Якщо це Росія чи, наприклад, Японія, то для машини, швидше за все, необхідна батарея прямоїполярності. Якщо це США чи Німеччина, то потрібно буде, ймовірно, задіяти пристрої з клемами, розташованими навпаки.

Визначивши, в чому різниця між акумуляторами прямий і зворотній полярності, зафіксуємо висновки в невеликій таблиці.

< h2 id = "h2_4"> Таблиця

< tr>

Акумулятори прямоїполярності Акумулятори зворотної полярності
Що спільного між ними?
Обидва типи акумуляторів функціонують за одними і тим же принципам, можуть виглядати однаково, якщо випускаються одним і тим же виробником
У чому різниця між ними?
«Плюсова» клема на батареях прямоїполярності розташована зліва, «мінусова» — справа «Плюсова» клема на батареях зворотної полярності розташована праворуч, «мінусова» — зліва
Встановлюються в основному на російські та азійські автомобілі Встановлюються переважно на аме ріканські і європейські автомобілі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *