У чому відмінність хетчбека від універсалу

Вибираючи автомобіль, людина керується безліччю факторів, в числі яких вартість транспортного засобу, марка, модель авто, і, звичайно, тип кузова. Останній фактор відіграє чи не вирішальне значення, тому що від нього безпосередньо залежить комфорт і можливість правильної експлуатації автомобіля. Хетчбек і універсал користуються широкою популярністю у водіїв всього світу, і різниця між двома типами кузова якраз і обумовлює вибір автомобіліста на користь того чи іншого варіанта.

хетчбек

Кузов автомобіля може мати один або два ряди сидінь, в залежності від комплектації. Відмітна особливість даного типу кузова: наявність двері в задній стінці і, що найголовніше, укорочений задній звис. Останній фактор дозволяє легко відрізнити хетчбек за зовнішнім виглядом. Як наслідок, багажник автомобіля не так місткий, як, скажімо, в універсалі. Зате подібна конструкція дозволяє хетчбеку добре маневрувати в міських умовах, тому цей тип кузова широко затребуваний в мегаполісах. Ще одна перевага — можливість легкої парковки. Фактичне об'єднання салону і багажника має і негативну сторону: досить часто водії і пасажири скаржаться на неприємний запах з багажника, якщо там, наприклад, перевозяться якісь продукти.

У чому відмінність хетчбека від універсалу

Toyota Prius NHW20 & # 8212; приклад хетчбека

Універсал

Це закритий двохоб'ємний кузов для пасажирських і вантажних перевезень. Можна сказати, що універсал — це седан, в якому збільшено багажне відділення і ззаду є додаткова підйомна двері. Як наслідок, переважна більшість універсалів мають п'ять дверей, рідше — три. Так як багажне відділення і салон об'єднані, це викликає ризик нанесення травм пасажирам вантажем, що перевозиться (наприклад, через ДТП). Тому в багатьох країнах світу використовують спеціальну розділову сітку, щоб гарненько захистити пасажирів від форс-мажорних ситуацій.

 У чому відмінність хетчбека від універсалу

Opel Astra H & # 8212; приклад універсала

Порівняння

Об'єднання багажного відділення і салону — це найбільш яскравий приклад подібності між хетчбеком і універсалом. У чому ж різниця між хетчбеком і універсалом? У наступному:

  • Розмір багажного відділення у хетчбека менше, відповідно, такий тип кузова рідше застосовується для вантажних перевезень. А ось універсал спеціально купується багатьма компаніями в якості автомобіля для вантажоперевезень.
  • У хетчбека більш елегантний дизайн (задня частина кузова). Похила дверцята виглядає гарніше, ніж строгий вертикальний варіант універсалу. Наприклад, багато жінок віддають перевагу саме хетчбеки через їх естетичного зовнішнього вигляду.
  • Універсал довше. Важко сказати, перевага це або недолік — все залежить від того, для яких цілей використовується автомобіль. Якщо для вантажних, то скоріше перевага, якщо для звичайної поїздки і перевезення пасажирів, то ближче до нестачі.
  • Комфорт при їзді у універсала і хетчбека практично однаковий, хіба що в деяких універсалах високі пасажири, що розташовуються на задніх сидіннях , відчувають себе затишніше.
  • Як правило, універсал коштує дорожче. Наприклад, тип кузова універсал у нових автомобілів Лада Пріора або Kia pro cee'd коштує дорожче, ніж хетчбек.

Висновки TheDifference.ru

  1. Розмір багажного відділення. У універсала він просторіше.
  2. Різний дизайн. Задня частина автомобіля хетчбек більш елегантна, ніж у універсала.
  3. У довжині автомобіля (універсал довше).
  4. Універсал більш комфортний для високих пасажирів, розташованих на задньому сидінні.
  5. < li> У більшості випадків вартість універсалу вище.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *