У чому відмінність двотактного мотора від чотиритактного

Хід поршня між двома мертвими точками називається тактом, який дорівнює повороту колінчастого вала на 180 градусів. Відповідно, розрізняють двотактні мотори (робочий цикл відбувається за один такт) і чотиритактні (цикл за два такту). Відмінності між двома типами моторів досить серйозні, і, як наслідок, це безпосередньо впливає на їх застосування в різних механізмах.

Двотактні мотори

У двотактному двигуні одного обороти колінчастого валу вистачає для завершення робочого циклу. Цей оборот в свою чергу здійснюється в два етапи (такту) — стиснення і розширення, звідси мотор і отримав свою назву. Двотактні двигуни відрізняє відсутність клапанів, роль яких виконує поршень. Взагалі значення поршня в таких моторах дуже велике: переміщаючись, він відкриває і закриває продувні вікна (як впускні, так і випускні). Якщо зовні порівнювати двотактний і чотиритактний двигун, то конструкція першого варіанту набагато простіше. У цьому можна переконатися, почитавши нижче визначення чотиритактного мотора.

Чотиритактні мотори

Робочий цикл чотиритактного мотора має чотири етапи (такту). Крім стиснення і розширення (другий і третій етап відповідно) додаються впуск (перший такт) і випуск (четвертий такт). На першому етапі поршень здійснює рух з однієї мертвої точки в іншу — з нижньої у верхню. Впускний клапан відкривається, і в циліндр двигуна потрапляє необхідну кількість свіжої паливно-повітряної суміші. На фінальному етапі (випуск) поршень досягає верхньої мертвої точки, і випускний клапан закривається. Після чого робочий цикл чотиритактного мотора починається заново.

 У чому відмінність двотактного мотора від чотиритактного

Чотиритактний двигун

Порівняння

Різниця в кількості тактів — дуже важливе, але далеко не єдина відмінність між двотактними і четирехтактнимі моторами. Існує ще цілий ряд відмінностей, які виходять з переваг і недоліків того чи іншого двигуна.

Ось основні ознаки відмінності:

 • Двотактні двигуни важать на порядок менше, навіть за умови, що кількість кінських сил однаково. Яскравий приклад: при п'ятнадцяти кінських силах двотактний двигун буде важити 36 кілограм, а чотиритактний — майже на десять кілограм більше.
 • Конструкція чотиритактних двигунів значно складніше, і процес виробництва довше. Всі ці фактори мають прямий вплив на ціну — чотиритактні мотори коштують дорожче.
 • Перевезення і експлуатація двотактного двигуна помітно простіше. Його можна перевозити практично в будь-якому положенні, а щоб використовувати, досить дістати, встановити і завести.
 • Витрата палива двотактного двигуна приблизно в півтора рази більше (при однакових кінських силах).
 • Чотиритактні мотори, якщо завести їх на повну потужність, працюють трохи тихіше, ніж двотактний варіант. Різниця в шумі незначна, однак вона існує, і тут перевага у чотиритактних двигунів.
 • Ще одна перевага четирехтактніков — менша вібрація і дим. Причому друга відмінність вкрай важливо саме для двигунів, тому більшість людей вибирає мотор, при роботі якого утворюється менше диму (не так шкідливо для здоров'я людини і менше забруднення для навколишнього середовища).

Висновки TheDifference.ru

 1. Двотактні двигуни важать менше.
 2. Чотиритактні двигуни мають більш складну конструкцію і коштують дорожче.
 3. різна складність в перевезенні і експлуатації.
 4. Різний витрата палива при однаковій кількості кінських сил.
 5. Чотиритактні мотори видають менший шум при роботі.
 6. Двотактні двигуни при роботі виділяють більше диму.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *