Найшвидший автомобіль в світі

Світ автомобілів багато в чому схожий з світом інформаційних технологій. Виробники «залізних коней» з усього світу женуться за збільшенням максимальної швидкості, об'єму двигуна і зменшенням ваги авто. Тим же займаються і виробники смартфонів/планшетів, намагаючись розмістити під тонким корпусом потужне залізо. Рекорди швидкостей в автомобільному світі б'ються щороку. Якщо на 4 липня 2010 року найбільш найшвидшим серійним автомобілем вважався Bugatti Veyron Super Sport з максимальною швидкістю в 431 км/ч, то через кілька років цей рекорд перебивався не раз. З'ясовувати, який найшвидший автомобіль у світі, безглуздо, тому що в кожній категорії машин знайдеться свій рекордсмен.

Будь-яка людина, опинившись за кермом суперкара, ніколи не забуде ті почуття, які нахлинули на нього під час подолання планки в 300 км/ч. Безсумнівно, в світі все ще є фанати швидких автомобілів, готові купувати їх за мільйони доларів. Але варто уточнити, що не всі машини призначені для доріг загального користування. Існують реактивні автомобілі, створені з єдиною метою — бити швидкісні рекорди. Що ж, розберемося з рекордами серед всіх класів «залізних коней».

Найшвидший реактивний автомобіль

 найшвидший автомобіль в світі

Thrust SSC — цей реактивний автомобіль по праву можна було б вважати найшвидшим в світі, якби він був призначений для звичайних доріг. Британець Енді Грін 15 жовтня 1997 року встановив світовий рекорд швидкості на моделі Thrust SuperSonic Car — 1229,78 км/ч. Тяговий надзвуковий автомобіль оснащується двома двигунами турбовентиляторів Rolls-Royce Spey сумарною потужністю в 110 тисяч сил. Безсумнівно, ніхто не зважиться «пустити» цей реактивний болід на дороги для загального користування, але рекорд, встановлений Thrust SSC, не побитий досі.

Найшвидший дорожній автомобіль

Найшвидший автомобіль в світі

Badd Ford GT на вересень 2014 роки є найшвидшим дорожнім автомобілем. Рекорд швидкості був занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Badd Ford GT вдалося розігнати до 455,8 км/год на злітно-посадковій смузі Космоцентр в «Кеннеді». Автомобіль Badd розроблений на базі серійного Ford GT фахівцями з Performance Racing Power. Двигун Badd Ford GT був форсований до 1700 сил, а при виготовленні корпусу використовували спеціальний сплав металів — Pandalloy.

Найшвидший серійний автомобіль

 Найшвидший автомобіль в світі

На вересень 2014 по версії Книги рекордів Гіннесса найшвидшим серійним легковим автомобілем вважається Bugatti Veyron Super Sport з максималкою в 431 км/ч. Модифікація «Супер Спорт» оснащується 1200-сильним 16-циліндровим двигуном, який розганяє гіперкар до сотні за 2,5 секунди.

Але автомобіль Hennessey Venom GT в лютому 2014 року побив цей рекорд, розігнавшись до 435 км/ч на тій же Взлетка, що і вищевказаний Badd Ford GT. Під капотом Venom GT розташувався двигун GM LS7 від популярного Chevrolet Corvette Z06.

Найшвидший автомобіль в світі

Правда, розробники в особі американського тюнінг-ательє Hennessey Performance Engineering форсували двигун до 1200 сил. Втім, фахівці Hennessey не стали винаходити свій велосипед і використовували кузов від купе Lotus Exige. На жаль, до занесення цього рекорду в швидкості не вистачило 1 примірника. Справа в тому, що модель буде випущена в 29 екземплярах, в той час як Книга рекордів Гіннесса вважає серійними автомобілі, випущені в кількості 30 штук. У зв'язку з цим офіційний рекорд швидкості як і раніше належить «Вейрон».

 Найшвидший автомобіль в світі

Але на підході новий рекордсмен в класі «найшвидших серійних автомобілів». Прототип SSC Tuatara був представлений ще в 2011 році. SSC Tuatara теоретично може розвинути 443 км/год завдяки семилітровий бензиновому двигуну з турбонаддувом. Потужність восьмициліндрового мотора SSC ​​Tuatara становить 1350 кінських сил. Серійне виробництво купе Tuatara, по-іншому називається як SSC Ultimate Aero TT 2, вже не раз відкладали.

Що цікаво, перша модель компанії Shelby Super Cars — SSC Ultimate Aero TT — встановила рекорд швидкості в 412 км/ч 13 вересня 2007 року. Але через 3 роки цей рекорд був побитий «Вейрон». Саме тоді розробники з «Шелбі» задумалися про створення нового суперкара.

Ви все ще думаєте про те, який найшвидший автомобіль у світі на даний момент? Давно пора про це забути, так як, цілком можливо, через пару місяців на черговому моторшоу представлять суперкар, який встановить новий рекорд швидкості. А поки подивіться відео, в якому Hennessey Venom GT встановлював новий швидкісний рекорд: