Найперші ознаки вагітності

Сучасна медицина дозволяє підтвердити наявність вагітності на самих ранніх термінах. Але і жінки стали більш нетерплячими: першими сигналами про можливе цікавому положенні стають не тільки затримка менструації і позитивний тест — багато хто хоче дізнатися відповідь якомога раніше, розпізнати найперші ознаки вагітності, уважно вслухаючись в зміни, що відбуваються з їх тілом.

Для одних звістка про швидке материнство виявляється справжнім сюрпризом, інші ж зізнаються, що знали про свою вагітність ще до появи двох заповітних смужок. Чому так відбувається, чи існують об'єктивні симптоми, за якими можна здогадатися про своє становище?

 Найперші ознаки вагітності

Що відбувається з жіночим організмом на самих ранніх термінах?

Запліднена яйцеклітина викликає в тілі жінки миттєві і бурхливі фізіологічні процеси. Через сильний зміни гормонального фону змінюються і відчуття майбутньої мами: настрій, самопочуття і навіть сни. Однак здогадатися про те, що з нею відбувається, зможе не кожна. У деяких жінок реакція на вагітність проявляється пізніше, а інші виявляються менш уважними до себе. До того ж нові відчуття дозволяють лише припустити, що запліднення відбулося, підтвердити же вдале закріплення зародка в порожнині матки зможуть тільки фахівці.

Акушерський термін вагітності додає до фактичного ще два тижні. Зачаття ж відбувається пізніше, а заплідненої яйцеклітини належить пройти складну подорож по маткових трубах, закріпитися на стінці матки і почати розвиватися. При здорової вагітності наші гормони покликані захистити тендітну клітинку, надавши їй найпотужнішу підтримку. Тому відразу після того, як яйцеклітина буде запліднена, починається інтенсивна вироблення прогестерону. Завдяки їх дії уважні жінки відразу помічають, що в їх організмі відбуваються зміни.

Втома

Майбутню маму періодично раптово хилить в сон, з'являється почуття розбитості, яке іноді переростає в плаксивість і дратівливість. Втома посилюється і перебудовою всього організму, який починає готуватися до виношування ще до затримки. Тому раптову зміну настрою і швидку стомлюваність можна віднести до самих перших симптомів вагітності.

Сон

Зміна загального гормонального фону впливає і на якість сну — ранні пробудження змушують жінку почувати ще більшу втому, вона починає потребувати денному відпочинку, вечорами їй важче підтримувати себе в тонусі. Цей стан характерно для перших тижнів, але вже до другого триместру підвищиться рівень естрогенів — гормонів, які надають силу і бадьорість.

Забудькуватість

Гормони змушують жінку стати більш розсіяною, тому що раптом з'явилася забудькуватість також можна віднести до непрямих ознаках цікавого положення.

Ослаблення імунітету

Іноді про вагітність може сигналізувати і легке захворювання — хтось скаржиться на застуду, яка дійсно може підстерігати майбутню маму через ослаблення імунітету, у інших відчуття невеликого спека, ознаки лихоманки з'являються через практично непомітного підвищення температури.

< h3> Порушення терморегуляції

Цей симптом збережеться аж до самих пологів. Він змушує вагітних сильніше реагувати на цілком звичайні погодні умови, скаржитися на жар і холод або на часту зміну власних відчуттів. Мерзнути при цілком комфортній температурі майбутні мами починають через зниження тиску, а червоніти від спеки деякі можуть за рахунок усилившейся навантаження на судини і всю кровоносну систему.

Зміна смаку

Ще до появи токсикозу різко міняються смакові пристрасті, з'являється непереборна тяга до деяких продуктів. Кого-то зводять з розуму свіжі цитрусові, хтось починає захоплюватися цибулею або навіть мріяти про ковток пива. Так тіло намагається збалансувати харчування, як би вимагаючи більш активної підживлення дефіцитними для себе вітамінами і мінеральними речовинами. Якщо в звичайному стані наш організм досить терплячий до нестачі деяких елементів, то вагітність обов'язково змусить жінку включити найнесподіваніші продукти в свій раціон.

Чутливість до запахів

Посилилося нюх призведе до того, що раніше улюблені запахи здадуться неприємними, а аромати навколишнього світу стануть занадто різкими. Деякі починають відчувати сильну відразу до парфумерії, смаку зубної пасти і навіть до запахів свіжої випічки, а поїздка на громадському транспорті або прогулянка повз рибного магазину виявляється справжнім випробуванням.

Токсикоз

Зміна смаку і чутливість до запахів продовжать зростати весь перший триместр. Іноді нудота мучить жінку ще до затримки, але в більшості випадків токсикоз є більш пізнім симптомом, найбільш інтенсивним на 6-7 тижні очікування. Він може виражатися виникненням металевого присмаку в роті, яким тепер віддаватимуть і всі продукти. При його сильному прояві смак і запах їжі викликають відторгнення, можливі часті напади блювоти і навіть головного болю. Але невелика нудота і неможливість є деякі продукти супроводжують практично кожну вагітність і вважаються нормою. Токсикоз буде розвиватися по висхідній, а закінчиться тільки до настання другого триместру.

Збільшення матки

Один з найбільш надійних ознак. Оскільки матка починає рости і активно забезпечуватися кров'ю вже на самому початку вагітності, відчуття невеликої тяжкості і поколювання рідко залишається непоміченим. Хоча сама матка ще ховається за лобкової кісткою, почуття «наповненості» приходить ще до затримки, а її зростання чинить тиск на кишечник. Помітно це зміна і при візуальному огляді у гінеколога, відчувається воно і самою жінкою. Посилене постачання матки кров'ю може вплинути і на статевий потяг, посилюючи його.

Чутливість сосків

Зміни в грудях відбуваються по-різному, деякі відзначають збільшення чутливості практично відразу ж. Жінка може скаржитися на свербіж в області ареол, набухання і ущільнення молочних залоз. Груди стає чутливою навіть до невеликого зниження температури повітря, соски починають болісно реагувати на холод. У деяких збільшення і чутливість молочних залоз виникають пізніше, поступово посилюється пігментація, колір ареол стає темно-коричневим.

Кровотеча імплантації

В основному імплантація проходить абсолютно непомітно, але іноді вона проявляється у вигляді невеликих рожевих виділень. Відбувається кровотеча імплантації на 6-12 день після запліднення — на цьому терміні майбутній ембріон впроваджується в тіло матки. Даний симптом часто приймають за початок місячних, однак новий цикл так і не настає.

Найперші ознаки вагітності виражаються не дуже яскраво, їх легко сплутати з симптомами наближення менструації. Найбільш надійним способом буде вимір базальної температури, але її графік доведеться вести заздалегідь. При успішному заплідненні температура продовжить триматися на позначці 37, а ось її зниження вкаже на те, що вагітності немає, а організм готується до нового циклу.

Що робити при підозрі на вагітність?

Якщо симптоми вказують на наявність вагітності, навіть найбільш нетерплячим доведеться трохи почекати. Тест буде інформативний тільки при настанні затримки, а зручна експрес-смужка не завжди покаже вірний результат на самих ранніх термінах — рівень гормонів може бути ще недостатнім для реакції. Розвіяти сумніви здатний аналіз крові на рівень ХГЧ, який робиться в клініці і є найбільш інформативним. Динаміка рівня ХГЧ дозволить переконатися, що вагітність розвивається, а трансвагинальное УЗД покаже, що зародок закріпився правильно. До 6-7 тижні ультразвукове дослідження відреагує на перше серцебиття, розповість, що плід росте відповідно до термінів, і дозволить скорегувати передбачувану дату пологів.