Найбільший екскаватор

Гірничодобувна і будівельна техніка поряд з військовими об'єктами є однією з найбільших в світі. «Сталеві велетні» висотою з 25-поверховий будинок, прозвані екскаваторами, щодня переміщують тисячі тонн розкривних порід, що виникають при видобутку вугілля. У розробці «монстрів» для гірничодобувної промисловості найбільше досягла успіху Німеччина, так як саме німецькою компанією Krupp вперше був побудований найбільший екскаватор в світі. Bagger 288 — роторний екскаватор вагою в 13,5 тисяч тонн, вироблений в 1978 році, — до цих пір працює на вугільному підприємстві фірми Rheinbraun.

«Круппівські» вуглевидобувних екскаватор довжиною в 240 метрів і висотою в 96 метрів щодня видобуває понад 240 тисяч кубометрів порід. Шасі Bagger 288 складається з 12 гусениць шириною 3,8 метра кожна. У ковшового роторі діаметром 21,6 метра закріплено 18 невеликих ковшів об'ємом 6,6 куб. метрів кожен.

 Найбільший екскаватор

Роторний «288-й» приводиться в рух 16 електродвигунами, що дозволяють розвинути максимальну швидкість в 0,6 кілометра на годину. При цьому харчуються двигуни через спеціальний кабель, підключений до промислової електромережі. Керують сталевим монстром всього лише 4 людини — глава бригади, координатор стрічкових конвеєрів, що стежить за подачею вугілля на стрічку, і два екскаваторника, в процесі роботи, що змінюють один одного.

Найбільший екскаватор

Правда, до 1995 року вищевказаний екскаватор вважався найбільшим в світі. Але після побудови «старшого брата» Bagger 293 «288-й» втратив свій статус. По суті, нова модель — поліпшена версія громіздкого «288-го Баггера». При більшій вазі в 14,2 тисячі тонн, але трохи меншій довжині в 225 метрів Bagger 293 видобуває вугілля в тих же обсягах, що й попередня модель. Висота роторного екскаватора залишилася колишньою — 96 метрів, також не змінився і діаметр роторного ковша. Фото найбільшого екскаватора на планеті представлено нижче.

 Найбільший екскаватор

Але крім роторних «сталевих монстрів» існують і одноковшеві з дизельним двигуном крокуючі екскаватори, серед яких найбільшим вважається «Біг Маски». Драглайн Big Muskie 4250W приступив до роботи в 1969 році. Довжина драглайна склала 148 метрів, а висота — майже 68 метрів. Екскаватор вагою в 13 тисяч тонн, створений компанією Bucyrus Erie, пропрацював на вугільному розрізі в американському штаті Огайо більш 30 років. За цей час Біг Маски перелопатив більш 460 мільйонів тонн розкривних порід і добув близько 20 млн тонн вугілля.

Найбільший екскаватор

Як і у крупповских «Баггер», механізми Big Muskie наводилися в рух електродвигунами, що харчуються від кабелю напругою 13 800 вольт. На жаль, в 1999 році закінчився термін його експлуатації, і Big Muskie був демонтований. Ківш екскаватора об'ємом 168 куб. метрів, що вміщає два автобуса, зберігається в музеї гірничої справи в графстві Морган. За всю свою кар'єрну діяльність Біг Маски прокрокував лише кілька кілометрів в своїх «20-метрових черевиках».

Найбільший екскаватор

У зв'язку з тим, що щорічно обсяги видобутку кам'яного вугілля збільшуються, можна припустити, що незабаром в гірничодобувному сегменті з'явиться новий рекордсмен. Цікавий відеоролик про найбільшому в світі екскаваторі Bagger 288 представлений нижче: