Найбільший бульдозер в світі

Для будівництва величезних споруд і видобутку ресурсів завжди була потрібна техніка великих розмірів. Бульдозери, екскаватори, кар'єрні самоскиди мають колосальними розмірами, а міць їх двигунів призводить в трепет навіть виробників гіперкарів. На ринку будівельної та гірничодобувної техніки міцно влаштувалися кілька компаній-виробників. Однією з таких фірм є компанія Komatsu, що випускає навантажувачі та екскаватори, самоскиди та супердозери. Дана фірма популярна як серед горнодобивателей, так і серед будівельників, бо Komatsu D575A — найбільший бульдозер в світі. Величезні розміри, широкий і об'ємний ківш, потужний двигун — все це об'єдналося під однією назвою «D575A».

На даний момент існують дві модифікації моделі «D575A»:

  • бульдозер «D575A-3» масою 131,35 тонни з встановленим розпушувачем;
  • супердозер «D575A-3 SD» масою 152,6 тонни — поліпшена модифікація «D575A-3».

Найбільший в світі бульдозер оснащений двигуном, віддача якого порівнянна з потужністю двигуна Bugatti Veyron — 1150 сил. Вся міць дизельного 12-циліндрового мотора, оснащеного турбонаддувом, йде на тягу, внаслідок чого тисячі «коней» цілком вистачає, щоб зачепити 150-тонну машину з місця. Довжина будівельного монстра складає 11,71 метра при ширині в 7,4 метра і висоті майже в 5 метрів. Обсяг паливного бака Komatsu D575A-3 SD дорівнює 2100 літрам.

 Найбільший бульдозер в світі

Власне кажучи, бульдозер — це той же трактор, але з додатковим навісним обладнанням у вигляді відвалу і розпушувача. Даний вид техніки використовується в основному в будівництві: розчищення території, переміщення або розрівнювання грунту, зведення насипів, розробка котлованів і т.д. Внаслідок чого основним показником ефективності бульдозера є обсяг відвалу. У моделі «D575A-3 SD», фото якої представлено нижче, він становить 69 кубічних метрів.

Найбільший бульдозер в світі

Дана модель була випущена в 1991 році і пережила три покоління. В останньої генерації істотно змінився дизайн кабіни водія, була поліпшена трансмісія і електронна система управління. Крім того, розробники допрацювали гідравліку, підвищили «живучість» і продуктивність. У зв'язку з цим модель «D575A» отримала індекс «3» (третє покоління) і приставку «SD» (super dozer).

Безсумнівно, крім вищевказаної техніки існують і інші моделі бульдозерів, які за своїми габаритами можуть «потягатися» з Komatsu D575A-3 SD. Так, друге місце у своєрідному топі найбільших бульдозерів займе модель «D475A-5 SD» від цього ж виробника. «475-й» може похвалитися потужним мотором, віддачею 890 сил, меншою масою (108 тонн) і середнім за обсягом ковшем — 27,2 кубічних метра.

 Найбільший бульдозер в світі